Daily Archives: 3 października 2018

W dniu 29.09.2018r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mielcu pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział jako kibice w meczu o Mistrzostwo PGNiG Superligi piłki ręcznej pomiędzy SPR Stal Mielec a ZAGŁĘBIEM LUBIN.

W kibicowaniu wzięli udział: BARTŁOMIEJ GIERA, MATEUSZ SARAMA, MICHAŁ KRĘŻEL, KONRAD OGÓREK, KAROL OCHAB, MICHAŁ DYDO, SEBASTIAN LOREK, LAURA PŁOTNIKIEWICZ, WIKTORIA POGODA .
Wejście na mecz pomógł zorganizować były zawodnik Stali, a obecnie nauczyciel wychowania fizycznego w SP2 Marcin Basiak.
Zorganizowane wyjście na widowisko sportowe pod opieką nauczyciela miało na celu nie tylko kibicowanie w duchu fair play, ale również wywołanie pozytywnych emocji, integrację młodzieży i szersze poznawanie przepisów gry w piłkę ręczną.
Pierwsze spotkanie młodzieży z prawdziwą, zawodową piłką ręczną i kibicowanie ulubionej drużynie – Stali Mielec miało pozytywny skutek na boisku w postaci wygranego przez mielczan spotkania 27:24 (12:9).
Nasz doping zaowocował, a kibicowanie tak bardzo spodobało się uczniom, że już są w planie kolejne wyjścia na imprezy sportowe.

W dniu 18.09.2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2  pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: MAJA WĘGRZYN, ZUZANNA DUDEK, MARTYNA DUL[ bieg na 100m], KINGA JAKOBUS [ rzut dyskiem ].

Chłopcy wystąpili w składzie: MIKOŁAJ CISŁO, KACPER NOWOROLNIK, BARTOSZ PIECHOTA, [ bieg na 100m],  ŁUKASZ SŁĄBA[ bieg na 1000m].

Najlepszy wynik ze wszystkich dziewcząt z naszej szkoły uzyskała: KINGA JAKOBUS, która w rzucie dyskiem uzyskała wynik 18.86, który w ogólnej punktacji  dał bardzo dobre II miejsce.

Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się BARTOSZ PIECHOTA, który  w biegu na 100m w swojej serii zajął I miejsce. Niestety nie awansował do biegu finałowego.

W dniu 17.09.2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2  pod opieką mgr IWONY KAFEL brali udział w Powiatowych Indywidualnych Igrzyskach Dzieci w Lekkoatletyce.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: OLIWIA KRÓL, JULIA GIEC, NIKOLA SOJA [ skok w dal], NINA PIECUCH, KATARZYNA DUDEK ZUZANNA CISŁO, IZABELA MICHNO [ bieg na 60m], WIKTORIA RAJTAR, , JULIA MAZIARZ [ bieg na 600m], ALICJA PARKOSZ [ rzut piłeczką palantową].

Chłopcy wystąpili w składzie: PIOTR CISŁO[ bieg na 1000m], MAKSYMILIAN ZĄBEK, NIKODEM DZIEKAN [ skok w dal], BARTŁOMIEJ GIERA [ bieg na 60m], MAKSYMILIAN KĘTRZYŃSKI, WIKTOR WÓJTOWICZ, KONRAD OGÓREK, MICHAŁ KRĘŻEL [ rzut piłeczką palantową].

Najlepszy wynik ze wszystkich dziewcząt z naszej szkoły uzyskała: IZABELA MICHNO, która w biegu na 60m znalazła się w ścisłym finale i zajęła w nim bardzo dobre III miejsce.

Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się WIKTOR WÓJTOWICZ, który w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 47m zajął III miejsce.

W dniach 17 – 18 września 2018 roku w naszej szkole odbył się pokaz filmów w Kinie Sferycznym.
Celem naszym było zainteresowanie uczniów nową, nietradycyjną formą kształcenia.
W trakcie pokazu widzowie oglądali trójwymiarową przestrzeń, która zmienia u odbiorcy wizualne i fonetyczne odczucia. Uczniowie obejrzeli filmy dostosowane do wieku o tematyce przyrodniczej i historycznej.