Daily Archives: 4 października 2018

Wraz z nadejściem jesieni w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy cykl zajęć dotyczących kolorowej pory roku. Rozmawialiśmy na temat zmian zachodzących jesienią w pogodzie i przyrodzie, jesiennego ubioru, darów jakie przynosi jesień. Kolorowa pora roku jest dla nas również inspiracją do wykonywania prac plastycznych, którymi dekorujemy salę. W takiej scenerii nawet deszcz i wiatr nie straszny 🙂

Świetlica szkolna to integralna część szkoły. To w niej bardzo często spędzamy więcej czasu, aniżeli na lekcjach. Mamy tutaj możliwość spotkania się z naszymi kolegami i koleżankami z innych klas, odrobienia zadań domowych, nadrobienia zaległości, wzięcia udziału w zajęciach proponowanych nam przez Panie. W tym tygodniu wykonaliśmy kolorowe balony, które ozdabiają korytarz przy wejściu do świetlicy.

W dniu 1 października dzieci z grupy I w ramach współpracy z biblioteką, odwiedziły Filię nr 4 Biblioteki Miejskiej . Na miejscu zobaczyły jak wygląda biblioteka, dowiedziały się na czym polega praca pani bibliotekarki oraz co trzeba zrobić żeby móc wypożyczyć książkę.Dzieci otrzymały karty magnetyczne, dzięki którym swobodnie będą korzystać z zasobów biblioteki. Pani bibliotekarka cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci. Po takiej wizycie na pewno wzrośnie liczba najmłodszych czytelników.