Daily Archives: 8 października 2018

3 października 2018 r. uczniowie klasy VIb odbyli wycieczkę do Krakowa. Zwiedzili Podziemia Rynku Głównego, gdzie odbyli archeologiczną podróż do miasta sprzed tysiąca lat. Wysłuchali niezwykle barwnych opowieści o życiu dawnych krakowian, a dzięki multimedialnym wystawom poczuli klimat epoki średniowiecza. Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w Teatrze Współczesnym. Uczniowie obejrzeli utrzymaną w przedwojennym klimacie adaptację powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy„. Po spektaklu uczestniczyli w warsztatach teatralnych, które przybliżyły wszystkim tajniki pracy aktora.

5 października z okazji Światowego Dnia Uśmiechu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przywitali nauczycieli oraz swoich kolegów i koleżanki naklejką z uśmiechem. Podczas audycji prezentowanej przez radiolę dowiedzieliśmy się także kilku ciekawostek na temat uśmiechu.

Życzymy wszystkim, aby uśmiech towarzyszył im nie tylko od święta!

We wrześniu nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji „Wyślij kartkę do Powstańca” organizowanej przez Fundację Sensoria.

Każda z klas naszej szkoły przygotowała szczególne podziękowania dla bohaterów, które zostały wysłane do żyjących Powstańców.

Jeszcze raz dziękujemy Naszym Bohaterom!

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie klas I-III wykonali flagi krajów europejskich w różnych technikach plastycznych. Uczniowie klas IV-VIII przygotowali plakaty przedstawiające ciekawostki dotyczące języków europejskich. Ponadto, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego prezentowali w tym dniu piosenki w języku hiszpańskim oraz niemieckie łamańce językowe. Czytali również młodszym uczniom bajki w języku angielskim.