Daily Archives: 18 października 2018

15 października uczniowie klas Va, Vb oraz VIa pojechali na wycieczkę do Krosna, gdzie zwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła. Poznali tam proces wytapiania szkła, sposoby jego łączenia i zdobienia. W sali kinowej obejrzeli film prezentujący powstanie huty szkła w Krośnie. Dużą atrakcją były warsztaty malowania na szkle, podczas których każdy mógł spróbować swych sił, tworząc własne małe dzieło sztuki. Na koniec uczestnicy wybijali w rozżarzonym szkle pamiątkowy medal.

W drodze powrotnej wycieczkowicze mieli możliwość obejrzeć ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu –  warowni obronnej z XIV w. położonej na skalnym wzgórzu. Szczególne zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło pomieszczenie, w którym zgromadzono liczne narzędzia tortur.

Wycieczka była bardzo udana i pouczająca.