Daily Archives: 12 czerwca 2021

Serdecznie zapraszamy 18 czerwca (piątek) w godzinach 14:30 – 18:00 na DZIEŃ OTWARTY do Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu przy ul. Wojska Polskiego 2B.

Dla odwiedzających zaplanowane zostały pokazy z zakresu lotnictwa i kosmonautyki oraz  robotyki:

• przejazd łazika marsjańskiego po torze przeszkód;
  • pokaz modeli samolotów: Łoś, Zlin oraz szybowców i motoszybowców wykonanych w ramach zajęć w Akademii „Leonardo”;
  • prezentacja szybowca Junior oraz trening akrobacji na lotniczym fotelu żyroskopowym – oferta Aeroklubu Mieleckiego im. Braci Działowskich;
  • pokazowe loty modeli piankowych;
  • prezentacja nowego kierunku kształcenia TECHNIK ROBOTYK – pokaz robotów dydaktycznych i przemysłowych.

Na godz. 16.00 zapraszamy dzieci i młodzież na:

• warsztaty  budowy modeli rakiet kosmicznych – planujemy wystrzelenie zbudowanych rakiet 20 czerwca o godz. 9.00 na terenie Aeroklubu Mieleckiego im. Braci Działowskich;
  • warsztaty  z programowania robotów mobilnych, a także udział w walkach robotów sumo.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia liczba miejsc jest ograniczona, dlatego na warsztaty prowadzone są zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie.

W dniu 29.05.2021r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w drugim i zarazem podsumowującym spotkaniu  VI Edycji Ligi Strzeleckiej.
Naszą szkołę w tym  spotkaniu reprezentowali:   BARTŁOMIEJ GIERA [74/100] z klasy VIII a, BARTOSZ FURDYNA [38/100], MICHAŁ KRĘŻEL [66/100], KACPER MIELNICKI [51/100], KONRAD OGÓREK [64/100], JADWIGA PARTYKA [25/100], LAURA PŁOTNIKIEWICZ [74/100] z klasy VIII b.

Continue reading