Daily Archives: 30 września 2021

W środę – 22 września uczniowie klas drugich (wraz z wych. J. Grzech oraz E. Stanko), a także z p. A. Jędrzejowską udali się na wycieczkę do Muzeum Lalek w Pilźnie, miniaturowej wsi w Lipinach oraz Gospody u Wiedźmy, gdzie dzieci mogły skosztować wybornych pierogów. Uczniom od samego początku towarzyszyła narastająca ciekawość poznania nowych miejsc. Dzieci były bardzo zainteresowane atrakcjami, które zostały dla nich przewidziane: m.in. dowiedziały się jak powstają lalki, a nawet mogły wykonać kukiełki, które zabrali ze sobą. W miniaturowej wsi zobaczyły jak w dawnych czasach wyglądała wioska, a także jakie prace zostały wykonywane przez mieszkańców przy pomocy odpowiednich sprzętów. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, czego dowodem był uśmiech nie schodzący z twarzy, a także słowa pełne zachwytu.