Daily Archives: 11 października 2021

W dniu 8 października 2021r uczniowie klasy III „a” wraz z wychowawcą Elwirą Borkowską oraz Panią Moniką Grelewską, uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Krakowa.

Program zwiedzania dawnej stolicy Polski obfitował w różnego rodzaju atrakcje począwszy od zwiedzania Katedry na Wawelu, dzwonu Zygmunta i zobaczenia ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego, po wizytę w Kościele Mariackim i wysłuchanie hejnału. Całość dopełniła obecność Pani przewodnik, która dzieliła się z wszystkimi swoją wiedzą na temat Krakowa i ciekawie opowiadała legendy. Po pysznym obiedzie w „Smoczej Jamie” uczniowie udali się do Muzeum Obwarzanka, w którym dowiedzieli się jak powstaje słynny krakowski wypiek i mieli okazję wykonać oraz upiec swojego obwarzanka. Na koniec pełnego wrażeń dnia odwiedziliśmy Muzeum Iluzji, gdzie pod okiem magicznie ubranych osób uczniowie poznali tajniki iluzji i przenieśli się w świat magii.

Po nabyciu krakowskich pamiątek wszyscy bezpiecznie wrócili do domów z plecakiem pełnym niesamowitych wspomnień.