W dniu 30.11.2019r uczniowie naszej szkoły pod opieką mgr MAGDALENY ŁĄCZ i mgr IZYDORA INGRAMA brali czynny udział w akcji charytatywnej i kibicowali na meczu o Mistrzostwo I ligi piłki nożnej pomiędzy FKS Stal Mielec a TS Podbeskidzie Bielsko-Biała i w meczu o Mistrzostwo PGNiG Superligi piłki ręcznej pomiędzy SPR Stal Mielec a KPR Gwardią Opole.

W akcji charytatywnej i kibicowaniu wzięli udział: MARTYNA MURAS, KAROLINA CZAPIGA, OLIWIA TROJNACKA, JAKUB TOTOŃ, KINGA JAKOBUS, KAROL OCHAB, IZABELA MICHNO, ANTONI DZIAŁOWSKI, DARIA NOWAK [SP1] wraz z tatą i bratem.

Zorganizowane wejście na dwa widowiska sportowe w jednym dniu (pod opieka nauczycieli), miało tym razem na celu nie tylko kibicowanie w duchu fair play, ale przede wszystkim coś znacznie ważniejszego – poprzez Akcję Charytatywną pomoc w rehabilitacji uczennicy naszej szkoły po operacji guza mózgu.

Na pierwszym popołudniowym meczu piłki nożnej kibice stanęli na wysokości zadania. Pełne emocji kibicowanie ulubionemu zespołowi FKS Stal Mielec, gorąca atmosfera na boisku i na trybunach przyniosły oczekiwany rezultatu, ponieważ nasz zespół wygrał mecz 2:1 i dalej utrzymuje szanse na awans do Lotto Ekstraklasy.

Z drugiej strony akcja charytatywna przyniosła nieoczekiwany sukces. Udało się uzbierać prawie 2300 zł na leczenie i rehabilitację LAURY.

Drugie wieczorne spotkanie niosło z sobą również wiele emocji zarówno podczas gry, jak i akcji charytatywnej. Szczypiorniści musieli postawić wszystko na jedną kartę i tak też się stało. Bardzo trudny mecz wygrali 34:26,a kibice również zasłużyli na ogromne brawa za wsparcie akcji charytatywnej, gdzie dołożono do wcześniejszej zbiórki ponad 700zł.

Akcja charytatywna mogła się odbyć dzięki pomocy wielu osób z Klubu Kibica „Kibice Razem” Stali Mielec, bardzo mocno zaangażowanej młodzieży z SP2,nauczycieli opiekujących się młodzieżą oraz trenera Marcina Basiaka, który pomógł zorganizować akcję podczas meczu piłki ręcznej w SP7.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.