W dniu 31 października uczniowie z klas IVc, Vc i VIb gr.2 uczestniczyli w lekcji kulturowej z języka angielskiego na temat Halloween.

Celem zajęć było poszerzenie  słownictwa dotyczącego  Halloween, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami tego święta w USA i Wielkiej Brytanii oraz pogłębienie wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji i była to dla nich doskonała okazja do integracji oraz wspólnej zabawy. Najwięcej emocji podczas zajęć wzbudziła konkurencja „Apple bobbing”, czyli łowienie jabłek zębami z miski wypełnionej wodą oraz konkurencja polegająca na owinięciu rolką papieru drugiego ucznia tworząc mumię.