W dniu 02. 12. 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2  pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w Mikołajkowych Zawodach Lekkoatletycznych.
Z naszej szkoły w zawodach wystartowali: NINA PIECUCH, JULIA MAZIARZ [ skok w dal, 2006], ZUZANNA CISŁO [ bieg na 300m, 2007], BARTOSZ PIECHOTA, MIKOŁAJ CISŁO [ bieg na 60m, 2004],PIOTR CISŁO [ bieg na 300m, 2008].

Każdy z wyżej wymienionych zawodników startował w swojej kategorii wiekowej. Powyżej przy nazwisku podano konkurencję w jakiej wystąpił zawodnik i kategorię wiekową.

Najlepszy wynik ze wszystkich startujących z naszej szkoły uzyskał: BARTOSZ PIECHOTA, która w biegu eliminacyjnym na 60m uzyskał bardzo dobry wynik 8.97 i awansowała do ścisłego finału, gdzie poprawił wynik z eliminacji i z czasem 8.72 zajął w nim I miejsce. Na brawa i gratulacje zasłużył sobie również najmłodszy z naszej drużyny, startujący w biegu na 300m PIOTR CISŁO, który z czasem 1.00.81 zajął III miejsce.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodkie upominki, a zdobywcy wysokich miejsc pamiątkowe dyplomy i czekolady ufundowane przez organizatorów.