W dniu 11.01.2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2  pod opieką mgr IZYDOR INGRAM brali udział w Finale Miejskim Igrzysk Dzieci w Koszykówce Chłopców.

Skład drużyny: PIOTR BĄK, PIOTR BRODOWSKI, MICHAŁ KRĘŻEL, KONRAD OGÓREK, WOJCIECH WIECH, MAKSYMILIAN ZĄBEK, EMANUEL BOICETTA, JULIAN MADEJ, JAN GĄSKA, BARTŁOMIEJ GIERA, MICHAŁ DYDO, JAKUB KAPINOS, HUBERT DUSZKIEWICZ.

W Finale Powiatowym Igrzysk Dzieci w Koszykówce spotkały się cztery szkoły: SP3, SP11,SP9  i nasza szkoła. Mecz rozegrano w czterech kwartach po 6 minut każda. Dwie szkoły miały zaliczone mecze ze sobą z eliminacji miejskich i tym samym każdej ze szkół zostały do rozegrania po dwa spotkania.

Wyniki poszczególnych meczy naszej drużyny przedstawiają się następująco:

1 mecz: SP 2 – SP 3  [66:10], w kwartach I  [18:2], II [ 34:6], III [ 54:6], IV [ 66:10].

 2 mecz: SP 2 – SP 11 [30:27], w kwartach I  [16:10], II [ 24:22], III [ 26:24], IV [ 30:27].

Zgodnie z powyższymi wynikami nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze, zajmując II miejsce. Niestety nie awansowała do finału miejskiego. Konsekwencją braku awansu naszej szkoły do finału powiatowego był przegrany mecz z SP9 w eliminacjach miejskich.

Na brawa i gratulacje za walkę do końca zasłużyli wszyscy chłopcy, a na wyróżnienie zdobywca największej ilości rzuconych koszy PIOTR BĄK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *