Niezwykłe spotkanie odbyło się 18 października w sali widowiskowej SCK – Elżbieta Stanisława Janowska-Moniuszko, prapraprawnuczka Stanisława Moniuszki, naszego wybitnego kompozytora, twórcy opery narodowej, spotkała się z uczniami mieleckich szkół.

Naszą szkołę reprezentowała klasa VI c i VII b pod opieką p. M. Łącz i p. M. Babuli. Tematem spotkania była oczywiście biografia i twórczość Stanisława Moniuszki, którego dwusetną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. Młodzież miała okazję posłuchać krewnej kompozytora, która opowiadała o pradziadku nie tylko jako o twórcy, lecz także jako o człowieku, członku rodziny. Wśród galerii postaci, które przedstawiała, byli potomkowie rodu Moniuszków, o których bohaterka spotkania miała encyklopedyczną wiedzę. Znalazła też czas na rozmowę z mielecką młodzieżą. Elżbieta Moniuszko na pytania z sali odpowiadała wyczerpująco i serdecznie.