18 października 2018r. odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, której celem było włączenie uczniów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej.

             Uroczystość uświetniła obecność  wielu zaproszonych gości w tym: pana prezydenta Fryderyka Kapinosa, ks. proboszcza Janusza Kłęczka, rodziców oraz dyrektora szkoły p.Daria Warzecha i wicedyrektora p.Ewa Małek.

             Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę swym zachowaniem  i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tych słowach p. dyrektor Daria Warzecha i pan prezydent Mielca  Fryderyk Kapinos dokonali  pasowania  pierwszoklasistów. Świeżo upieczeni uczniowie nie mieli łatwego zadania, ponieważ jeszcze przed wejściem do grona uczniów musieli odpowiedzieć na szereg trudnych pytań. Zaprezentowali się śpiewem, znajomością wierszy, piosenek, tańców narodowych. Zadania wykonali śpiewająco.

Po ceremonii Pasowania głos zabrała pani dyrektor i pan prezydent gratulując  pierwszakom przyjęcia do gromady uczniowskiej i życzyli pierwszych  sukcesu w nauce. Wychowawczynie klas p. G. Podsiadło, p. K. Szęszoł i p. T. Kusak wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i  przybory szkolne. Prezenty sprawiły wszystkim uczniom ogromną radość. Rodzice przygotowali również dla swoich pociech słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych szóstek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *