W dniu 27.03.2019r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w  IV Edycji Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Do zawodów  zgłosiło się 11 szkół, które wystawiły aż 28 dwuosobowych zespołów.

Ze Szkoły Podstawowej nr  2 z klas ósmych w zawodach wystąpiły następujące drużyny:

  • NATALIA  WOJTASZEK i MARTYNA NIEDBAŁA   [XVII miejsce ex aequo] – test wiedzy 22 i 27 pkt, praktyka 9 i 21 pkt],
  • MARTYNA DUL i PATRYCJA WILK [XI miejsce ex aequo] – test wiedzy 25 i 27 pkt, praktyka 12 i 23 pkt].

Powyżej przy danej drużynie podano miejsce zdobyte przez zespół, ilość zdobytych punktów z wiedzy teoretycznej oraz punktację z części praktycznej.

Zawody zostały zorganizowane przez Zespół Szkół Technicznych w Mielcu z inicjatywy nauczyciela ZST Instruktora Ratownictwa Drogowego Polskiego Związku Motorowego pana Andrzeja Wyzgi oraz przy współpracy Sekcji Ratowników Drogowych Automobilklubu Mieleckiego.

Konkurs składał się z części teoretycznej – obejmującej test wiadomości  z zakresu pierwszej pomocy oraz z części praktycznej, którą stanowiły dwie konkurencje: postępowanie w przypadku osoby nieprzytomnej – oddychającej oraz postępowanie w sytuacji zatrzymania akcji serca  (podczas której sprawdzano również umiejętności poprawnego wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej). Celem konkursu jest popularyzacja tematyki pierwszej pomocy wśród młodzieży, zwłaszcza umiejętności praktycznych w zakresie pierwszej pomocy. Konkurs był również okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń przez nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa oraz poszerzenia wiedzy i zdobycia nowych doświadczeń przez młodzież.

W przerwie między konkurencjami młodzież mogła skorzystać ze słodkiego poczęstunku, napić się gorącej herbaty, porozmawiać, wymienić doświadczenia z przebiegu zadań praktycznych. Na koniec Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu mgr inż. Mariusz Wojciechowski, wicedyrektor szkoły –  mgr Bogdan Tomecki oraz Prezes Automobilklubu Mieleckiego –  Grzegorz Stryjski wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy, a tym, którzy zajęli miejsca na podium nagrody rzeczowe i okazałe puchary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *