Z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości 15 października
w Samorządowym Centrum Kultury odbył się Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych „Radosna Niepodległa”. Organizatorem Konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Mielcu. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Mielca Fryderyk Kapinos.

Nagrody w postaci bonów podarunkowych Empik zostały ufundowane przez Urząd Miasta Mielca.

W konkursie wzięło udział 23 uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych  z miasta Mielca. Eliminacje przeprowadzono zgodnie z regulaminem konkursu w trzech kategoriach wiekowych.

Jury w składzie: przewodnicząca: Małgorzata Leśniak; członkowie:  Magdalena Kriger, Kazimierz Kozioł, po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu postanowili przyznać następujące miejsca:

I miejsce

• w I kategorii wiekowej kl. I-III otrzymała Maja Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 6 (opiekun artystyczny p. Maria Kobos i p. Alicja Jasińska)
  • w II kategorii wiekowej kl. IV-VI otrzymała Laura Płotnikiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 (opiekun artystyczny p. Magdalena Łącz)
  • w III kategorii wiekowej kl. VII-VIII i III gimnazjum otrzymała Wiktoria Smoleń z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 (opiekun artystyczny p. Maciej Kosztyła)

II miejsce

• w I kategorii wiekowej kl. I-III otrzymała Emilia Winiarz ze Szkoły Podstawowej nr 2 (opiekun artystyczny p. Magdalena Łącz)
  • w II kategorii wiekowej IV –VI otrzymała Wiktoria Rydza ze Szkoły Podstawowej nr 13 (opiekun artystyczny p. Ewa Ziemba-Ząbek)
  • w III kategorii wiekowej kl. VII-VIII i III gimnazjum Bartłomiej Dudzik ze Szkoły Podstawowej nr 1 (opiekun artystyczny p. Jolanta Dudzik)

III miejsce

• w I kategorii wiekowej kl. I-III otrzymała Patrycja Klaus ze Szkoły Podstawowej nr 9 (opiekun artystyczny p. Zofia Niećko)
  • w II kategorii wiekowej kl. IV-VI otrzymała Maria Jemioło ze Szkoły Podstawowej nr 11 (opiekun artystyczny p. Ewa Gola)
  • w III kategorii wiekowej kl. VII-VIII i III gimnazjum otrzymała Julita Małaszewicz ze Szkoły Podstawowej nr 9 (opiekun artystyczny p. Zofia Niećko)

Wyróżnienia

• w I kategorii wiekowej kl. I-III otrzymała Anastazja Piechota ze Szkoły Podstawowej nr 1 (opiekun artystyczny p. Jolanta Dudzik)
  • w II kategorii wiekowej kl. IV-VI otrzymała Kornelia Sajek ze Szkoły Podstawowej nr 13 (opiekun artystyczny p. Ewa Ziemba – Ząbek)
  • w III kategorii wiekowej kl. VII-VIII i III gimnazjum otrzymała Zuzanna Tylutki ze Szkoły Podstawowej nr 11 (opiekun artystyczny p. Ewa Gola)

Dyplomy oraz nagrody wręczyli Naczelnik Wydziału Edukacji pan Arkadiusz Gałkowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mielcu pani Daria Warzecha.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu.

Jednocześnie informujemy, że 8 listopada w KANIE odbędzie się uroczysta Gala Laureatów, na którą serdecznie zapraszamy.