W dniu 15 maja z inicjatywy nauczyciela Izydora Ingrama w ramach zajęć edukacja dla bezpieczeństwa młodzież z klas ósmych uczestniczyła w spotkaniu z panem Zenonem Tokarskim – kierownikiem działu do spraw zarządzania kryzysowego przy Urzędzie Miasta.

Zaproszony Gość przedstawił kompendium wiedzy o obronie cywilnej i ochronie ludności. Młodzież poznała również zasady informowania i alarmowania ludności na wypadek różnych niebezpieczeństw i zagrożeń we współczesnym świecie.

Ostatnim tematem poruszonym przez p. Zenona Tokarskiego było przedstawienie zagadnień związanych z terroryzmem będącym jednym z zagrożeń wynikających z działalności człowieka. Omówiono również zasady przeciwdziałania terroryzmowi.

Na zakończenie ciekawej lekcji z obronności i zagrożeń współczesnego świata wręczono  zaproszonemu Gościowi podziękowanie. 

Podziekowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *