W dniach 13 i 21 listopada 2018 r. z inicjatywy nauczyciela przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa pana Izydora Ingrama odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią ppor. Sylwią Pszeniczną-Cudo – Oficerem Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mielcu.

Lekcja została zorganizowana dla wszystkich uczniów klas VIII. Miała na celu rozszerzyć ich wiedzę na temat wojska i obronności państwa oraz zapoznać młodzież z funkcjonującymi strukturami Narodowych Sił Zbrojnych i powstałymi wojskami terytorialnymi.
Młodzież mogła skorzystać z bogatej wiedzy pani podporucznik, zadać wiele ciekawych pytań, dowiedzieć się, czy warto zostać żołnierzem zawodowym. Zostały przekazane także informacje odnośnie rekrutacji do służby w wojsku i do WOT- u [Wojskowych Oddziałów Terytorialnych].
Na koniec przedstawiciele młodzieży wręczyli pamiątkowe podziękowanie za ciekawą lekcję na temat obronności Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *