11 X do uczniów klasy II a przybył wyjątkowy gość, p. Zbigniew Żola, trener mieleckich szermierzy Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893”.

Podopieczni p. Żoli zajmują czołowe miejsca w licznych zawodach szermierczych w kraju i za granicą. Drugoklasiści mogli poznać ubiór, postawę szermierczą, zasady walki oraz historię tego sportu. Nie byłoby to możliwe bez udziału młodej szablistki , która służyła nie tylko jako model do wyjaśnienia tej ciekawej dyscypliny sportowej, ale zaprezentowała również pokaz walki szermierczej. Każdy uczestnik spotkania mógł dotknąć, przymierzyć maskę czy wziąć do ręki floret. Szermierka wzbudziła duże zainteresowanie uczniów, którzy zadawali wiele szczegółowych pytań.

Serdecznie dziękujemy p. Zbigniewowi Żoli za przybycie oraz przybliżenie uczniom tej wyjątkowej dyscypliny sportowej.
galeria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

3 081 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress