W dniu  14.05.2019r.  uczniowie  klas  I-III uczestniczyli  w spotkaniu  ze  strażakami.   Tematem  spotkania  było  przybliżenie  uczniom  pracy  strażaka  oraz  działalności  Straży  Pożarnej  w Mielcu.

    Uczniowie  dowiedzieli  się , że  praca  strażaka  jest  ciężka  i  trudna, czasami  bardzo  niebezpieczna.  Poznali  jego  zadania  i  obowiązki  oraz  dowiedzieli  się, jakie  predyspozycje  powinien  posiadać  kandydat  na  strażaka.   Strażacy  zademonstrowali  zasady  udzielania  pierwszej  pomocy   w  nagłych  wypadkach  oraz  przypomnieli  numery  alarmowe, które  należy  znać.   Uczniowie  zobaczyli , jak  wygląda  strój  strażaka  gotowego  do  akcji, sprzęt  ratowniczy     i  gaśniczy  wykorzystywany  do  ratowania  ludzkiego  życia.

      Na  zakończenie  uczniowie  zadawali  pytania  oraz  zrobili  sobie  na   pamiątkę  wspólne zdjęcie. Strażacy  przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

     Spotkanie przebiegało w miłej  i serdecznej atmosferze,  za co bardzo dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *