W dniu 20.10.2018r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w IV Edycji Ligi Strzeleckiej.

 W zawodach brali udział uczniowie klas ósmych i gimnazjalnych z mieleckich szkół.

Szkołę Podstawową nr 2 z klas ósmych reprezentowali: ŻELASKO BARTŁOMIEJ [0/100], NATALIA WOJTASZEK [0/100], MARTYNA NIEDBAŁA [51/100], KLAUDIA KAPINOS [15/100], KAROLINA JAROSZ [18/100], MARCELINA CHMURA [0/100].

W nawiasie przy zawodniku zostały podane zdobyte punkty na ilość możliwych do zdobycia. Z wyżej wymienionych osób najlepszy wynik uzyskała MARTYNA NIEDBAŁA [51 pkt na 100 możliwych], II miejsce zajęła KAROLINA JAROSZ, która uzyskała 18 pkt na 100 możliwych].

Zawody strzeleckie, które odbyły się w ostatnią sobotę były odzwierciedleniem tego, czego młodzież nauczyła się na zajęciach teoretycznych. Powyższe wyniki może nie są najlepszymi, ale były to pierwsze praktyczne próby. Uczniowie strzelali z odległości 50 m do tarcz z postawy leżącej z karabinka bocznego zapłonu 22 LR. Każdy miał do oddania 13 strzałów [3 strzały próbne i 10 ocenianych].  Pomimo chłodnej październikowej aury strzelectwo na tyle się spodobało, że są plany zorganizowania dodatkowych zajęć strzeleckich (poza odbywającą się ligą).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *