W dniu 20.10.2018r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w IV Edycji Ligi Strzeleckiej.

W zawodach brali udział uczniowie klas ósmych i gimnazjalnych z mieleckich szkół.

Szkołę Podstawową nr 2 z klas ósmych reprezentowali: ŻELASKO BARTŁOMIEJ [0/100], NATALIA WOJTASZEK [0/100], MARTYNA NIEDBAŁA [51/100], KLAUDIA KAPINOS [15/100], KAROLINA JAROSZ [18/100], MARCELINA CHMURA [0/100].

W nawiasie przy zawodniku zostały podane zdobyte punkty na ilość możliwych do zdobycia. Z wyżej wymienionych osób najlepszy wynik uzyskała MARTYNA NIEDBAŁA [51 pkt na 100 możliwych], II miejsce zajęła KAROLINA JAROSZ, która uzyskała 18 pkt na 100 możliwych].

Zawody strzeleckie, które odbyły się w ostatnią sobotę były odzwierciedleniem tego, czego młodzież nauczyła się na zajęciach teoretycznych. Powyższe wyniki może nie są najlepszymi, ale były to pierwsze praktyczne próby. Uczniowie strzelali z odległości 50 m do tarcz z postawy leżącej z karabinka bocznego zapłonu 22 LR. Każdy miał do oddania 13 strzałów [3 strzały próbne i 10 ocenianych].  Pomimo chłodnej październikowej aury strzelectwo na tyle się spodobało, że są plany zorganizowania dodatkowych zajęć strzeleckich (poza odbywającą się ligą).