W dniu 28.09.2019r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w V Edycji Ligi Strzeleckiej.

W zawodach organizowanych dla uczniów klas ósmych Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowali:

ALEKSANDRA FRANCZYK [25/100], KATARZYNA WĘGRZYN [23/100]  z klasy VIII „a” JAKUB BASARA [59/100], JAKUB TOTOŃ  [26/100], KAROLINA CZAPIGA [80/100] z klasy VIII „b”.

W nawiasie przy zawodniku zostały podane zdobyte punkty na ilość możliwych do zdobycia.

Z wyżej wymienionych osób najlepszy wynik uzyskała KAROLINA CZAPIGA [ 80 pkt na 100 możliwych], II miejsce zajął JAKUB BASARA, który uzyskał 59 pkt na 100 możliwych.

Pierwsze wrześniowe spotkanie strzeleckie było zarazem inauguracją kolejnej edycji ligi młodzieżowej, która będzie się odbywać 1-2 razy w miesiącu aż do zakończenia roku szkolnego. Otwarcia ligi strzeleckiej dokonał Izydor Ingram, prezes działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 UKS „SOKÓŁ”, a część techniczną i zapoznawczą z bronią poprowadzili  Wiesław Lipiński oraz Edward Bielaczka z LOK Mielec.

Zawody strzeleckie będą się odbywały w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych z Edukacji dla Bezpieczeństwa. Mają na celu naukę i doskonalenie techniki strzeleckiej, zorganizowanie dla młodzieży czasu wolnego w ciekawy sposób, integrację uczniów oraz rywalizację sportową w duchu fair play.

Uczniowie będą strzelać z odległości 50 m do tarcz nt/23p z postawy leżącej z karabinka bocznego zapłonu 22 LR. Każdy będzie miał do oddania 13 strzałów [3 strzały próbne i 10 ocenianych].

Finansowa darowizna na zorganizowanie zawodów została zapewniona przez Zakład Metalowy Wojciecha Ortyla.