W dniu 11.11.2019r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w spotkaniu strzeleckim z okazji Dnia Niepodległości.

Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowały: KINGA JAKOBUS [20/50], KAROLINA CZAPIGA [48/50] z klasy VIII B.

W nawiasie przy zawodniku zostały podane zdobyte punkty na ilość możliwych do zdobycia.

Spotkanie strzeleckie z okazji Dnia Niepodległości zgromadziło nieoczekiwaną liczbę zainteresowanych osób, zarówno młodzieży szkolnej, dzieci jak i starszych. W zawodach wystąpiło 6 dziewcząt i 10 chłopców z 3 mieleckich szkół podstawowych. Wszyscy zainteresowani zostali podzieleni na grupy w zależności od wyboru broni, z której będą strzelać. Młodzież z klas ósmych została przydzielona do grupy, która strzelała z pistoletu sportowego [ typ. Margolin], kaliber 5.6mm, amunicją bocznego zapłonu 22LR. Każda z osób miała do oddania 8 strzałów, w tym 3 próbne.

Z całej grupy młodzieżowej wśród dziewcząt najlepszy wynik uzyskała ANNA SZYLIŃSKA [SP6],która zdobyła 48 pkt na 50, na II miejscu znalazła się KAROLINA CZAPIGA [SP2], która zdobyła 48 pkt na 50 możliwych (miała gorszy wynik strzałów próbnych), a na III miejscu znalazła się SYLWIA MAZUR [SP6], która uzyskała wynik 45 pkt na 50 możliwych.

Dodatkowe zawody strzeleckie z okazji Dnia Niepodległości opłacone zostały przez organizatorów z LOK oraz przez UKS „ SOKÓŁ” działający przy SP2 w Mielcu. Wszyscy zawodnicy grupy młodzieżowej otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi – okazałe puchary ufundowane przez LOK Mielec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 516 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress