8 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Oceanów. Z tej okazji panie Monika Dydo Anna Gonet, i Anna Wałek-Sitko przygotowały cykl zajęć tematycznie związanych z tym wydarzeniem.

W klasie 6a p. Monika Dydo przeprowadziła lekcje – Save the oceans.

Owocem uczniowskiej pracy były plakaty związane z ochroną oceanów.

Na lekcjach geografii i przyrody pod okiem p. Anny Gonet uczniowie klas 4 i 5 wykonywali doświadczenia:

1 –ocean w butelce. W doświadczeniu uczniowie wykorzystali ciecze o różnej gęstości. W butelce powstały fale z bąbelkami naśladujące poruszanie się  fal oceanicznych.

2- meduza w butelce – doświadczenie miało na celu pokazanie jak folie trafiające do mórz mogą zmylić  zwierzęta, co się stanie gdy ptak zje lub zaplącze się w torebkę.

3- Ziemia – błękitna planeta. Celem doświadczenia było pokazanie, że oceany zajmują 2/3 powierzchni Ziemi. Dlatego jest ona nazywana błękitną planetą.

Na zajęciach biologii uczniowie klas 6 poznali największe zagrożenia z jakimi mierzą się ekosystemy wodne – głównie oceany. Podsumowaniem zajęć było wykonanie oceaniczne dioramy.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za wykonanie pięknych prac. Ze względów technicznych zamieszczamy tylko kilka.