Kolejną lekturą, z którą zmierzyły się klasy VII w ramach innowacji „Szkolna lektura nie musi być ponura” realizowanej przez p. K. Ostrowską była „Opowieść wigilijna” Ch. Dickensa. Utwór omawiany w okresie przedświątecznym przypadł do gustu siódmoklasistom, zwłaszcza że mogli oni wcielić się w role bohaterów książki.

W dniu 19 grudnia uczniowie zaprezentowali krótkie przedstawienia inspirowane tekstem lektury. Napisali własne scenariusze, wykonali kostiumy i dekoracje. Praca z „Opowieścią wigilijną” okazała się bardzo owocna. Uczestnicy innowacji wykazali się niezwykłą kreatywnością podczas wykonania zadania i po raz kolejny mogli się przekonać, że szkolna lektura nie musi być ponura.