W dniu 17.05.2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w Turnieju Piłki Nożnej z okazji 15-lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Laty w Mielcu.

Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klas I-III w składzie:
ADAM ZIOBROŃ, KACPER PARYLAK, TADEUSZ SZATAN, ALAN RĄCZKA, FILIP JACHYRA, KRYSTIAN HAJEC, MATEUSZ HAJEC, MATEUSZ RZEŹNIK, JAKUB ŚWIST, BORYS KASPERSKI, BŁAŻEJ KOMISARCZYK, OLIWIER WÓJCIK, KAMIL ADAMCZYK, IGOR ŻURAWSKI, BRAJAN CISŁO.
         Na Turniej z okazji 15-lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Laty w Mielcu zgłosiło się dziewięć szkół, które rozegrały mecze systemem „ każdy z każdym”. Turniej dla rocznika 2009 i młodszego [ Kl. I-III] odbył się na obiektach Rado Resort w Woli Chorzelowskiej k/ Mielca. Miał na celu promowanie piłki nożnej wśród dzieci, aktywizację sportu szkolnego, integrację zawodników i drużyn
oraz promocję zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sport.
Każda drużyna rozegrała osiem spotkań, które wyłoniły medalistów tej imprezy.
 Wyniki spotkań naszej drużyny przedstawiają się następująco
SP 2 – SP 9 [ 0:1],
SP 2 – SP TRZCIANA [ 5:0],
SP 2 – SP RUDA [ 4:3],
SP 2 – SP 3 [ 2:0],
SP 2 – SP WADOWICE DOLNE [ 8:0],
SP 2 – SP 6 [ 3:2],
SP 2 – NIEPUBLICZNA SP MIELEC [ 3:0],
SP 2 – SP 1[ 5:0].
Biorąc pod uwagę powyższe wyniki oraz wyniki innych meczów nasza szkoła zdobyła brązowy medal, a ADAM ZIOBROŃ został królem strzelców, zdobywając 17 bramek.
Na pochwałę zasłużyli wszyscy chłopcy, a na wyróżnienie wspomniany wyżej król strzelców i bramkarze – MATEUSZ RZEŹNIK i KACPER PARYLAK.
Na zakończenie i podsumowanie turnieju zostały wręczone przez organizatorów i dyrektora SMS pamiątkowe medale.  Drużyny zajmujące miejsca medalowe  oraz król strzelców otrzymali natomiast okazałe puchary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *