3 czerwca 2019r. uczniowie klasy II a i II b (wych. E. Stanko, A. Hyjek) byli na wycieczce klasowej w Bochni.

Zwiedzili kopalnię soli. Kopalnia w Bochni jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Podziemna Ekspozycja Multimedialna sprawiła, że zwiedzanie miało charakter podróży w czasie, która rozpoczyna się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Spotkania z polskimi królami, żupnikami, a także duchem mnicha Cystersa sprawiły, że dzieci uczestniczyły w niezwykłej lekcji historii. Wielką atrakcją była przejażdżka podziemną kolejką. Zakupione pamiątki będą uczniom przypominać o tym niezwykłym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *