3 października 2018 r. uczniowie klasy VIb odbyli wycieczkę do Krakowa. Zwiedzili Podziemia Rynku Głównego, gdzie odbyli archeologiczną podróż do miasta sprzed tysiąca lat. Wysłuchali niezwykle barwnych opowieści o życiu dawnych krakowian, a dzięki multimedialnym wystawom poczuli klimat epoki średniowiecza. Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w Teatrze Współczesnym. Uczniowie obejrzeli utrzymaną w przedwojennym klimacie adaptację powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy„. Po spektaklu uczestniczyli w warsztatach teatralnych, które przybliżyły wszystkim tajniki pracy aktora.