10 października drugoklasiści wraz z wychowawczyniami G. Podsiadło, K. Szęszoł, R. Winiarz
mieli okazję poznać tajniki produkcji bombek choinkowych w Nowej Dębie. Było to niezwykłe przeżycie.
Byliśmy oczarowani bogactwem bombek o przeróżnych kształtach i kolorach. Powitał nas pan przewodnik i wyjawił nam, że wszystkie te małe dzieła sztuki są importowane za granicę, a co więcej – zostały wykonane ręcznie! Następnie oglądaliśmy choinki ozdobione w różnych stylach – od wiktoriańskiego po nowoczesny. Przez chwilę oglądaliśmy różne wspaniałe bombki, które piętrzyły się na ścianach i gablotach w ogromnym budynku, a później zapoznaliśmy się z sekretem wykonania ich szklanej bazy. Następnym punktem zwiedzania była pracownia, w której bombki są ozdabiane i malowane. Gdy ją opuściliśmy, dowiedzieliśmy się, że czeka nas kolejna wspaniała atrakcja – pracowniczki fabryki podarowały nam bombki, a my mieliśmy okazję poczuć się jak prawdziwi artyści, gdy wedle własnego uznania ozdabialiśmy je brokatem. Bawiliśmy się przy tym znakomicie. Następnie nasze dzieła zostały odstawione do wyschnięcia, a my w tym czasie mogliśmy dokonać zakupu świetnych bombek dla całej rodziny. Niestety, wycieczka musiała w końcu dobiec końca. Na zakończenie wycieczki podarowano nam nie tylko własnoręcznie wykonaną bombkę, lecz także upominek – bombkę z naszym imieniem! Wszyscy w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły. Bez wątpienia będziemy tę wycieczkę świetnie wspominać.
galeria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

3 081 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress