Wzorem ubiegłych lat w szkole odbyła się żywa lekcja przyrody. W tym roku tematem przewodnim były pajęczaki. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat ich budowy i życia, podziwiali m.in. pająki z rodziny ptaszników,  np. ptasznika olbrzymiego – drugiego co do wielkości pająka na świecie (rozpiętość odnóży osiąga około 26 cm), ptasznika czerwonokolanowego i   białokolanowego.

Ciekawość wzbudził skorpion cesarski, jeden z największych skorpionów świata, naturalnie występujący w Afryce na pograniczu lasów deszczowych i sawanny. Na świecie jest popularny jako zwierzę domowe, ponieważ ma słaby jad, jest łatwy w  hodowli i utrzymaniu.  Wyjątkowym okazem na lekcji był aksolotl (salamandra meksykańska) – endemiczny słodkowodny gatunek drapieżnego płaza ogoniastego. W warunkach naturalnych gatunek ten występuje jedynie    w Meksyku w jeziorze Xochimilco i otaczających je kanałach i mokradłach. W  warunkach naturalnych aksolotl nie przekształca się w postać lądową. Ma zdolności regeneracyjne – utracone części ciała odrastają.

Lekcja była cennym i niezapomnianym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *