„Choć opowiem Ci bajeczkę, bajka będzie długa…”

Bajki zawsze uczyły właściwego zachowania, wygłaszane przez szamana czy „Mądrą Babę” były wyznacznikiem tego, co jest dobre, a co złe.. Baśnie i legendy służyły do tego, by uczyć dorosłych i dzieci.
Czytając dziecku 20 minut dziennie, codziennie – nie wyrabiamy wyłącznie nawyku czytania, ale pokazujemy wspaniały świat.

Dzieci bardzo łatwo i chętnie uczą się przez naśladownictwo, a przełożenie własnych problemów na trudności kogoś innego, pozwala prześledzić jego zachowanie i je ocenić. Ocena postępowania postaci z bajki pozwala na zrozumienie wielu niepokojów, jak i sytuacji wcześniej nieznanych.

BIBLIOTEKA I PEDAGOG SZKOLNY PANI MAGDALENA ŁĄCZ ZAPRASZAJĄ NA SPOTKANIE Z BAJKAMI TERAPEUTYCZNYMI, KTÓRE BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ W ŚRODY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ OD 25.10.2017