Biblioterapia to leczenie książką, to –odnajdywanie w literaturze wartości, które pomogą uporządkować rzeczywistość, dostrzec pozytywne aspekty codzienności. Bajki terapeutyczne są adresowane do dzieci w wieku 4-9 lat.

Biblioteka szkolna to miejsce, w którym bibliotekarz spotyka się z ogromną ilością dzieci. Są to uczniowie zdolni i mniej zdolni, grzeczni i tacy, których rozpiera energia, uczący się wspaniale i mający problemy z nauką, osamotnieni i otoczeni rówieśnikami. Ile dzieci, tyle problemów do rozwiązania, dlatego z inicjatywy pani pedagog Magdaleny  Łącz i współpracy Anny Sitko Wałek  i  Lucyny Gudz  w bibliotece szkolnej odbywają się co tydzień spotkania z bajkami terapeutycznymi dla dzieci z klas I – III.