Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

/przysłowie chińskie/

DRODZY CZYTELNICY !!!

Kiedy pozostajecie w domu i nie możecie spotkać się ze swoimi kolegami i koleżankami, pomyślcie o tym mądrym chińskim przysłowiu. Pamiętajcie o czytaniu, nie tylko książek, czytajcie notatki, zeszyty, zadania, lektury i oczywiście interesujące książki. W tym wyjątkowym czasie, książka zostanie waszym przyjacielem a czytanie sposobem na zdobywanie wiedzy.

Bardzo ciekawą propozycję ma dla Was fundacja  Cała Polska Czyta Dzieciom”

Zaglądnijcie tam a znajdziecie wiele fajnych pomysłów.

Na stronie internetowej: „Cała Polska Czyta Dzieciom” dostępne są pomysły jak ciekawie i twórczo spędzić czas z książkami – np. „Mydło w dłoń i wirus goń” w wierszu tym Maria Strzałkowska pomaga dzieciom zrozumieć naturę wirusa.

„Tworzymy drzewo genealogiczne rodziny”

Można bezpłatnie pobrać e-book „Pierwsza książka mojego dziecka” czy opowiadanie dla nastolatków pt. „Burza” z tomu„Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” oraz wiele innych inspirujących propozycji. Na stronie fundacji znajduje się także ZŁOTA LISTA . Są to książki, które uczą dzieci czegoś dobrego,pobudzają do śmiechu, doskonalą język.

ZAGLĄDNIJCIE TAM, A KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE