To święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.

Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Z tej okazji bibliotekę szkolną odwiedziła klasa III a z wychowawczynią panią Renatą Cisowską. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali pani Magdaleny Łącz, która czytała „ Historie Polski dla dzieci”. Było to spotkanie, które miało na celu uświadomić dzieciom jak ważne jest głośne czytanie i jak ważne było odzyskanie przez Polskę niepodległości.