Witajcie na stronie biblioteki
Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Mielcu.

Biblioteka SP – 2 mieści się na 1 piętrze szkoły w dogodnym dla czytelników miejscu i zajmuje przestronne, jasne pomieszczenie, w którym znajduje się wypożyczalnia oraz czytelnia z pracownią multimedialną.

Biblioteka jest ważnym centrum informacji dla każdej szkoły, nasza biblioteka jest przyjazna dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły. Tutaj można znaleźć ważne informacje oraz ciekawe książki. Czytelnicy mają wolny dostęp do półek i sami wybierają interesujące ich lektury. Nikt tutaj nikogo nie ocenia, nie stawia stopni.

Biblioteka dla wszystkich jest otwarta i zaprasza uczniów. W czytelni można korzystać z księgozbioru podręcznego
i czasopism. Można też spokojnie odrabiać lekcje, poczytać książki oraz pouczyć się.

Czytelnia posiada 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i wielofunkcyjne urządzenie sieciowe, które biblioteka SP 2 uzyskała w lutym 2007 roku dzięki realizacji kolejnej edycji projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „ INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ W BIBLIOTEKACH SZKOLNYCH I PEDAGOGICZNYCH ‘’, współfinansowanego przez EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY.
Sprzęt ten pozwala czytelnikom na samodzielne zdobywanie i pogłębianie wiadomości a nauczycielowi umożliwia wprowadzenie nowych form zdobywania informacji wykorzystując Internet i programy multimedialne podczas zajęć dydaktycznych.
Książka jest paszportem do świata, paszport ten pozwala przekraczać granice czasu i przestrzeni, przynosi człowiekowi radość i przyczynia się do jego rozwoju. Dla czytelnika książka może być wiernym towarzyszem życiowym, inspiratorem marzeń albo źródłem mądrości. Czytelnik jest obdarzony wolnością wyboru tematu, jak i wyznaczania celu swej lektury, dzięki temu książka staje się środkiem uprzywilejowanego komunikowania się z innymi ludźmi.

UNESCO

„Książka – to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości.”

Nasza biblioteka oferuje różne źródła wiedzy, bogaty wybór literatury oraz pomoc w wyszukiwaniu potrzebnych informacji.
W bibliotece organizowane są konkursy czytelnicze, plastyczne, wystawy zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej, gry i zabawy edukacyjne.

Godziny pracy:

• Poniedziałek: 8:00 – 14:00