Nasze osiągnięcia

W dniu 27 kwietnia 2017r odbyła się  Międzyszkolna Olimpiada Sportowa Klas III
o Puchar Dyrektora ds. Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu.
Olimpiadę sportową zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu.
Konkurencje sportowe przygotowane przez organizatorów miały na celu popularyzację aktywnego trybu życia wśród uczniów, jednocześnie dały możliwość sprawdzenia swojej sprawności fizycznej.
Continue reading

24 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny uczniów klas III. Komisja konkursowa w składzie: E. Borkowska i  A. Krajewska wyłoniła zwycięzców.
I miejsce – Alicja Parkosz (kl. III b) i Kamil Jachyra (kl. III b)
II miejsce – Julia Wyrazik (kl. III b)

Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Eryk Żurawski (kl.III b) i Natalia Wójcik (kl.III c).
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym w SP 3.

W miesiącu kwietniu uczniowie naszej szkoły brali udział w programie „Ożywić pola- rok gęgawy”. W związku z tym odbyły się w naszej szkole konkursy poświęcone jedynemu gatunkowi gęsi lęgowej w Polsce- gęsi Gęgawie.
W konkursie wiedzy o gęsi gęgawie laureatami zostali Emilia Boroń (kl. VIa), Kornelia Bińkowska (kl VIa) oraz Aleksandra Działowska (kl. VIa). W konkursie plastycznym tytuł laureata przyznano
Patrycji Wilk (kl.VIb) i Kacprowie Noworolnikowi (kl. Va).
Ponadto, w dniu 12 kwietnia 2017 r. gościliśmy w naszej szkole pana Mieczysława Struzika z Koła Łowieckiego „Łoś” w Mielcu, który przybliżył uczniom pracę kół łowieckich w Polsce.

Continue reading

23 marca odbyło się uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu Ekologicznego „Mnie ta ziemia od innych droższa”. W konkursie, którego celem było promowanie Mielca jako gminy dbającej o środowisko naturalne, zainteresowanie małą ojczyzną i walorami przyrodniczymi okolicy 5 naszych uczniów uzyskało tytuł laureata: Jadwiga Partyka, Wiktoria Skrzypek, Sara Wieczerzak, Karolina Jarosz, Aleksandra Krępa. Gratulacje! Opiekunem uczniów była p. Bożena Burda.

 

II miejsce w „Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej” w mini koszykówce chłopców wyróżniający się uczniowie: M. Jankowski, J. Olszewski, M. Macura, P. Bąk, K. Noworolnik, K. Surowiec, G. Pacławski, K. Ochab, M. Krężel

III miejsce w „Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej” w mini piłce ręcznej dziewcząt

III miejsce w półfinałach „Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej” w mini koszykówce dziewcząt” – jest to 7 miejsce w województwie Continue reading