Start Aktualności Historia szkoły Patron Dyrekcja i Rada Rodziców Nasze miasto Samorząd uczniowski Laureaci Szukaj Kontakt Forum Pracownicy Archiwum Konkursy Gazetka szkolna Plan lekcji

IMIENINY

30 Listopada 2015
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Justyna,
Konstanty, Maura,
Zbysława
Do końca roku zostało 32 dni.

WYSZUKIWARKA

Googlewww http://sp2mielec.pl

Kalkulator

Pierwszy dzień

Strona ruszyła dnia
1-02-2008
Strona działa już
2859 dni.
Start arrow Aktualności
Aktualności PDF Drukuj Email


POMAGAMY

W naszej szkole, już po raz kolejny przygotowujemy świąteczną paczkę dla potrzebujących rodzin. Zwracamy się z prośbą o pomoc w tej akcji charytatywnej m. in. w przekazaniu produktów spożywczych (świątecznych) do wychowawców klas. Akcja będzie trwała od 7- 9 grudnia 2015 r. Za pomoc w przygotowaniu paczek serdecznie dziękujemy

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Św. Jan Paweł II


LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

25 listopada uczniowie klas pierwszych brali udział w ciekawej lekcji wychowania fizycznego. Pierwszoklasistów odwiedzili sportowcy Piłki Ręcznej Stali Mielec. Poprzez wspólną zabawę i ćwiczenia motywowali uczniów do rozwijania swoich sprawności ruchowych i zainteresowań sportowych.


PROFILAKTYKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W MIELCU

Program profilaktyczny jest jednym z ważniejszych dokumentów regulujących pracę szkoły. W listopadzie 2015r. uczniowie z klasy 6a wzięli udział w programie profilaktyki uzależnień „Tak czy Nie”. Głównym celem programu było zapobieganie zachowaniom ryzykownym. Po zakończeniu programu rozstrzygnięto konkurs plastyczny „ Żyję zdrowo bez nałogów”. Nagrody otrzymali : Oliwia Łuczkiewicz, Marlena Januszewska, Oliwia Dąbrowska, Aleksandra Hyjek, Karolina Adamczyk, Weronika Dudek.

Jadwiga Mleczko – pedagog


SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI

Dnia 09.11.2015 roku z Okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyło się spotkanie uczniów klas II z żołnierzami, z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mielcu. Na początku uczniowie dowiedzieli się na czym polega zawód żołnierza oraz jak trudna i ciężka jest jego praca dla Ojczyzny. Przybyli goście odpowiadali na pytania, którymi zostali zasypani przez uczniów. Dzieci mogły także założyć hełm oraz maskę przeciwgazową. Na koniec spotkania zaproszeni goście wręczyli uczniom okolicznościowe pamiątki- cukierki oraz długopisy.

galeria


10 listopada 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodlełoći. Uroczystść przygotowali uczniowie z klas IVa i Vb.


UCZNIOWIE KLAS I W MUZEUM REGIONALNYM „JADERNÓWKA”

W pierwszym tygodniu listopada uczniowie klas pierwszych odwiedzili Muzeum Regionalne „Jadernówka”. Obejrzeli tam największą w Polsce kolekcję aparatów fotograficznych i sprzętu fotograficznego. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, które w przystępny sposób opowiedziały jak powstają zdjęcia i jak działa aparat. Historia pierwszych aparatów i ich rozmiarów wzbudziła duże zainteresowanie uczniów. Podczas wycieczki dzieci miały także okazję poznać historię rodziny Augusta Jadernego i jego zakładu fotograficznego.


ŚNIADANIE DAJE MOC

W piątek 6 listopada 2015 r. odbyła się ogólnopolska akcja „Śniadanie daje moc”. Akcja miła na celu uświadomienie uczniom jak ważne jest śniadanie dla naszego zdrowia i codziennej aktywności. Uczniowie naszej szkoły z klas I-III włączyli się w przygotowanie smacznego i zdrowego posiłku.

galeria


DZIEŃ POSTACI......

W miniony czwartek, to jest 5 listopada, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek i Baśni. Akcja ta miała na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, a także budzenie zainteresowania lieraturą dla dzieci. Wszyscy uczniowie mogli w tym dniu wcielić się w ulubioną postać z bajki. Po korytarzach szkolnych spacerowały ksieżniczki, czarownice, rycerze i wiele innych postaci bajkowych. Uczennice z klasy VI odwiedzały najmłodsze dzieci z klas I-III, aby przybliżyć im najciekawsze baśnie.


TYDZIEŃ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA W SP2

W dniach 26-30 października w Szkole Podstawowej Nr 2 w Mielcu odbył się Tydzień Zdrowego Stylu Życia. Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Anety Hyjek i p. Katarzyny Ostrowskiej.

Przygotowano wiele atrakcji, które miały na celu promowanie zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej.Już w poniedziałek, 26 października korytarze zapełniły się plakatami zachęcającymi do jedzenia warzyw i owoców oraz uprawiania sportu. Pojawiła się również niecodzienna wystawa owocowo-warzywnych figurek wykonanych przez uczniów klas IV-VI (pod opieką p. Zyty Borowiec). 28 października uczniowie klas I-III mogli posłuchać audycji przez radiolę przygotowanej przez uczennice klasy IVa. Na godzinach wychowawczych w klasach IV-VI rozmawiano o zdrowym odżywianiu. Dodatkowo w bibliotece szkolnej odbyło się głośne czytanie utworów o owocach i warzywach. Uczennice z klasy VIa przedstawiły młodszym koleżankom i kolegom humorystyczne wiersze promujące zdrowe odżywianie.

Największą jednak atrakcją Tygodnia Zdrowego Odżywiania była wizyta uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu przygotowanych przez panią Anetę Mroczka oraz panią Paulinę Ciszczoń. Uczniowie ZST przybliżyli uczniom SP2 zasady zdrowego stylu życia, przygotowali quizy. Punktem kulminacyjnym spotkania był zaś wspólny aerobik. W czasie obchodów Tygodnia Zdrowego Stylu Życia odbyły się również dwa konkursy – na najciekawszą krzyżówkę i najpiękniejszy plakat. Zwycięzcami zostali: Natalia Miodunka z klasy III i Krystian Lorek z klasy IV. Uwieńczeniem obchodów Tygodnia Zdrowego Stylu Życia był udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Wspólny i bardzo zdrowy posiłek mieli okazję zjeść uczniowie klas I-III. Mamy nadzieję, że po takiej dawce informacji na temat zdrowego stylu życia już wszyscy w Szkole Podstawowej Nr 2 będą się cieszyć wspaniałym samopoczuciem i nienaganną kondycją.


Spotkania rodziców z wychowawcami klas w Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu

odbędą się w dniu 26 listopada 2015 r.

kl. I-III godz. 17.00

kl. IV-VI godz. 17.30


Do naszej szkoły przyjechał TEATR.

Program profilaktyczny i wychowawczy są jednymi z ważniejszych dokumentów regulujących pracę szkoły w zakresie realizowania funkcji opiekuńczej, dydaktycznej i wychowawczej. Głównym celem programu profilaktyki jest zapobieganie zachowaniom ryzykownym uczniów i szkodom wynikających z problemów w ich otoczeniu. Profilaktyka jest procesem wspierającym prawidłowy, zdrowy rozwój każdego ucznia. Jest chronieniem dziecka w rozwoju przed zagrożeniami i reagowanie na nie. Aby osiągnąć powyższe cele w naszej szkole podejmowane są różne działania. Dzięki inicjatywie i staraniom pedagoga szkolnego pani Jadwigi Mleczko oraz finansowym wsparciu Urzędu Miasta Mielca w dniu 30 października 2015r. gościliśmy aktorów Teatru KURTYNA z Krakowa z profilaktycznym spektaklem „Z miłości do serduszka”– „Nie jesteś sam”. Uczniowie bardzo dynamicznie i emocjonalnie odbierali przesłania zawarte w treściach spektaklu, co utwierdza nas w przekonaniu o skuteczności tego typu projektach.

galeria


PASOWANIE PIERWSZAKÓW

21 października w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wychowankowie klasy I a (wych. K. Szęszoł) , I b (wych. G. Podsiadło) i I c (wych. R. Winiarz) zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Dzieci wykazały się wieloma umiejętnościami w specjalnie na tę okazję przygotowanej, części artystycznej. Po uroczystym ślubowaniu P. Dyrektor Daria Warzecha dokonała aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 . Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście m.in.: prezydent Mielca D. Kozdęba, Przewodniczący Rady Rodziców G. Tychanowicz i ks. proboszcz J. Klęczek, rodzice i nauczyciele.

galeria


WYCIECZKA KLAS DRUGICH

W piatek 9 padziernika uczniowie klas drugich (wych. A. Hyjek, E. Stanko, J. Wieczerzak) byli na wycieczce w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o życiu codziennym dawnych Lasowiaków, oglądały chaty i sprzęty z jakich korzystali. Drugoklasiści mieli też okazję wziąć udział w lekcjach muzealnych. Jedni uczniowie piekli proziaki i degustowali tradycyjny swojski chleb, inni usiedli w dawnych ławach szkolnych i uczyli się kaligrafii. Nauka w takich okolicznościach dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i była czystą przyjemnością...

galeria


Żywa lekcja zoologii

W dniu 7 października odbyła się w naszej szkole "Żywa lekcja zoologii". Uczniowie klas I -VI na własne oczy zobaczyli żywe okazy karaczanów, tarantuli, ptaszników, gekonów, aksolotli, jaszczurek, węży, żółwi. W trakcie lekcji dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia owadów, pająków, płazów i gadów. Lekcja wzbudziła bardzo duże zainteresowanie środowiskiem życia, budową i zwyczajami tych zwierząt.


SPOTKANIE Z ARTYSTĄ

W dniu 6 października w naszej szkole gościł rzeźbiarz pan Stanisław Szęszoł. Artysta znany jest nie tylko w Mielcu. Jest laureatem wielu konkursów, zdobywcą licznych nagród, a jego prace znajdują się między innymi na Watykanie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II a i II b (wych. A. Hyjek, E. Stanko). Artysta ludowy zapoznał dzieci z trudną sztuką rzeźbiarstwa oraz przedstawił bogatą kolekcję swoich prac. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści p. Szęszoła, zadawali mnóstwo pytań, na które rzeźbiarz udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Składamy serdeczne podziękowanie panu St. Szęszołowi za wzbogacenie zajęć, za okazane serce i czas poświecony dzieciom.

galeria


Informujemy, że jest otwarty rachunek w Banku PKO BP, na który można wpłacać należność za obiady szkolne.

Numer rachunku: 51 1020 4913 0000 9102 0138 2225


Od początku roku szkolnego, przez cały wrzesień uczniowie klas IV –VI zbierali kasztany, żołędzie, orzechy dla zwierząt leśnych. Akcja prowadzona jest co roku a zbiory przekazywane są do Koła Łowieckiego „Łoś”. W tym roku zebraliśmy ponad 300 kg karmy, która pomoże zwierzętom przetrwać zimę. Szczególne słowa uznania należą się uczniom: Klaudii Purcelewskiej z klasy VI a, która zebrała aż 38kg, Oli Działowskiej z kl. V a 34kg, Kornelii Bińkowskiej z kl. V a, Patrycji Wilk z kl. V b 28kg, Bartkowi i Szymonowi Żelasko, którzy wspólnie zebrali ponad 50kg.


Dzień Chłopaka

30 września 2015 r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Już od rana można było zobaczyć, że to wyjątkowy dzień. Uczniowie paradowali wystrojeni w krawaty i muszki, co gwarantowało im zwolnienie z pytania. Po południu zaś odbyła się dyskoteka dla uczniów klas IV-VI zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W czasie imprezy odbył się plebiscyt na Super Chłopaka 2015. Dziewczęta na drodze tajnego głosowania wyłoniły zwycięzcę – najpopularniejszego kolegę. Został nim Mateusz Jankowski z klasy Va. Gratulujemy zwycięstwa!


Spotkania z wychowawcami w Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu

odbędą się w dniu 17 września 2015 r.

kl. I-III godz. 17.00

kl. IV-VI godz. 17.30

O godzinie 18.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie Rady Rodziców.


INFORMACJA DLA RODZICÓW

Rządowy program pomocy uczniom 2015/2016 „Wyprawka szkolna 2015’’.

Pomoc skierowana jest do uczniów klas trzecich (kryterium dochodowe 574,00 zł na osobę w rodzinie).

Wniosek należy pobrać i złożyć w szkole w nieprzekraczalnym terminie do 10.09.2015 r.

Uczniowie klas III, V i VI, którzy posiadają Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, mogą skorzystać z pomocy „Wyprawka szkolna” i dla tych uczniów nie liczy się kryterium dochodowego. Do Wniosku należy dołączyć aktualne Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Szczegółowych informacji udziela:

pani mgr Jadwiga Mleczko - pedagog szkolny

Stypendium szkolne : Warunkiem ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego jest złożenie Wniosku do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, ul. Łukasiewicza 1c pok.18 w terminie ustawowym od 1 do 15 września 2015r.

UWAGA: Druk Wniosku o stypendium dostępny w MOPS Mielec.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

odbędzie się

1 września 2015 roku o godz. 10.00

dla klas Ia, Ib, Ic

w sali gimnastycznej


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

odbędzie się

1 września 2015 roku o godz. 10.00

dla klas II - VI

w salach lekcyjnych

Klasa

Numer sali

Wychowawca

II a

2

A. Hyjek

II b

5

E. Stanko

II c

1

R. Winiarz

III a

21

E. Juras

III b

22

R. Cisowska

IV a

17

E. Szczecińska

IV b

18

Z. Borowiec

V a

16

A. Krężel

V b

13

M. Babula

VI a

19

B. Burda

VI b

14

B. KoperaZmieniony ( 29.11.2015. )
 

SONDA

Czego najbardziej lubisz się uczyć
 

ZEGAR

WIKIPEDIA

Search Wikipedia

Pajacyk

 
 

BIP

 
 

GOŚCIMY

Odwiedza nas 1 gość
Advertisement
home contact search contact search