Start Aktualności Historia szkoły Patron Dyrekcja i Rada Rodziców Nasze miasto Aktualności miejskie Samorząd uczniowski Laureaci Szukaj Kontakt Forum Pracownicy Archiwum Konkursy Plan lekcji

Świetlica

Aktualności
O nas

IMIENINY

28 Października 2016
Piątek
Imieniny obchodzą:
Juda, Szymon,
Tadeusz, Wszeciech
Do końca roku zostało 65 dni.

WYSZUKIWARKA

Googlewww http://sp2mielec.pl

Kalkulator

Pierwszy dzień

Strona ruszyła dnia
1-02-2008
Strona działa już
3192 dni.
Start arrow Aktualności
Aktualności PDF Drukuj Email

Zwierzęta tak samo jak ludzie mają uczucia i takie same  prawa jak  my.
UWAGA
Zbliża się zima, pomóżmy ją przetrwać naszym najmniejszym przyjaciołom –zwierzętom, które nie mają domów i swoich, kochających opiekunów.
W dniach 12-28 października 2016 r. na terenie naszej szkoły odbędzie się zbiórka darów na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt. Najbardziej potrzebne rzeczy to : karma sucha i mokra dla psów i kotów, miski, koce, ręczniki garnki itp.
Dary dla czworonożnych przyjaciół będą zbierane koło szatni.
Serdecznie zachęcamy do pomocy! Samorząd Uczniowski/ Wolontariat, Pedagog szkolny


Zakręcona akcja! - Zbieramy nakrętki dla Kingi!
Trzyletnia Kinga urodziła się z Zespołem Downa.Pomóż Kindze zbierając plastikowe nakrętki z butelek po napojach, mleku, kawie czy środkach chemicznych.Zbieramy wszelkie „twarde” plastikowe nakrętki z wszystkiego co ma nakrętkę!Pieniądze uzyskane ze zbiórki zostaną przeznaczone na pokrycie specjalistycznej rehabilitacji.
Wkręć się w pomaganie!! Do akcji zaprasza Pedagog Szkolny, Samorząd Uczniowski/Wolontariat


WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBEK CHOINKOWYCH W NOWEJ DĘBIE
10 października drugoklasiści wraz z wychowawczyniami G. Podsiadło, K. Szęszoł, R. Winiarz
mieli okazję poznać tajniki produkcji bombek choinkowych w Nowej Dębie. Było to niezwykłe przeżycie.
Byliśmy oczarowani bogactwem bombek o przeróżnych kształtach i kolorach. Powitał nas pan przewodnik i wyjawił nam, że wszystkie te małe dzieła sztuki są importowane za granicę, a co więcej - zostały wykonane ręcznie! Następnie oglądaliśmy choinki ozdobione w różnych stylach - od wiktoriańskiego po nowoczesny. Przez chwilę oglądaliśmy różne wspaniałe bombki, które piętrzyły się na ścianach i gablotach w ogromnym budynku, a później zapoznaliśmy się z sekretem wykonania ich szklanej bazy. Następnym punktem zwiedzania była pracownia, w której bombki są ozdabiane i malowane. Gdy ją opuściliśmy, dowiedzieliśmy się, że czeka nas kolejna wspaniała atrakcja - pracowniczki fabryki podarowały nam bombki, a my mieliśmy okazję poczuć się jak prawdziwi artyści, gdy wedle własnego uznania ozdabialiśmy je brokatem. Bawiliśmy się przy tym znakomicie. Następnie nasze dzieła zostały odstawione do wyschnięcia, a my w tym czasie mogliśmy dokonać zakupu świetnych bombek dla całej rodziny. Niestety, wycieczka musiała w końcu dobiec końca. Na zakończenie wycieczki podarowano nam nie tylko własnoręcznie wykonaną bombkę, lecz także upominek - bombkę z naszym imieniem! Wszyscy w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły. Bez wątpienia będziemy tę wycieczkę świetnie wspominać.
galeria


Spotkanie z szermierką
11 X do uczniów klasy II a przybył wyjątkowy gość, p. Zbigniew Żola, trener mieleckich szermierzy Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893”.
Podopieczni p. Żoli zajmują czołowe miejsca w licznych zawodach szermierczych w kraju i za granicą. Drugoklasiści mogli poznać ubiór, postawę szermierczą, zasady walki oraz historię tego sportu. Nie byłoby to możliwe bez udziału młodej szablistki , która służyła nie tylko jako model do wyjaśnienia tej ciekawej dyscypliny sportowej, ale zaprezentowała również pokaz walki szermierczej. Każdy uczestnik spotkania mógł dotknąć, przymierzyć maskę czy wziąć do ręki floret. Szermierka wzbudziła duże zainteresowanie uczniów, którzy zadawali wiele szczegółowych pytań .
Serdecznie dziękujemy p. Zbigniewowi Żoli za przybycie oraz przybliżenie uczniom tej wyjątkowej dyscypliny sportowej.
galeria


Akcja zbiórki karmy dla zwierząt na zimę zakończona!

W dniu 10 października 2016r. podsumowaliśmy zbiórkę kasztanów i żołędzi dla zwierząt. Przekazaliśmy w tym roku rekordową ilość 524 kg do Nadleśnictwa Tuszyma. W zbiórce wzięło udział wielu uczniów naszej szkoły. Najwięcej zebrali:

Ola Działowska kl. VI a 163,5 kg

Patrycja Wilk kl. VI b 71 kg

Bartek Żelasko kl. VI a 58 kg

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali swe siły w pomoc zwierzętom w przetrwaniu nadchodzącej zimy.


INFORMACJA DLA RODZICÓW

Instrukcja postępowania


Las w kolorach jesieni
W piątek 30 września uczniowie klas III (wych. A. Hyjek, E. Stanko, K. Kędzior) udali się na wycieczkę. Przy przepięknej, słonecznej pogodzie podziwiali uroki jesiennego lasu. Obserwowali warstwy lasu, wsłuchiwali się w odgłosy dochodzące z głębi, wykonywali przygotowane zadania i rozwiązywali zagadki. Ciekawscy korzystali z lornetek i szkieł powiększających. Niektórym udało się znaleźć grzyby i ciekawe okazy przyrodnicze. Na polance spożyli drugie śniadanie, które w tej scenerii smakowało wyjątkowo.
Z koszyczkami pełnymi skarbów jesieni uczniowie wrócili do szkoły.

galeria


Dzień Chłopaka na sportowo

30 września rodzice uczniów kl. II a ( wych. K. Szęszoł) z okazji Dnia Chłopaka zorganizowali zabawy integracyjno- sportowe połączone z klasowym grillem. Konkurencje sportowe na świeżym powietrzu wygrali chłopcy, a w śpiewaniu najlepsze okazały się dziewczęta.Słoneczna pogoda, ciekawe konkurencje , piosenki , upominki oraz poczęstunek sprawiły, że dzieci doskonale się bawiły i w doskonałych humorach wróciły do szkoły.

galeria


Mamy Certyfikat Jakości Kształcenia Języków !


Nasza szkoła za pracę w programie InstaLing otrzymała Certyfikat Jakości Kształcenia Języków. Jest to sukces systematycznej pracy uczniów klas IIa i b, ich nauczycieli – p. M. Dydo i p. A. Hyjek oraz rodziców.


Dzień Chłopaka i… Dziewczyny
29 września 2016 r. Samorząd Uczniowski pod opieką p. Katarzyny Ostrowskiej i p. Anety Hyjek zorganizował
dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka i… Dziewczyny. Głównym punktem imprezy były wybory Super Dziewczyny i Super Chłopaka 2016. Kandydatki i kandydaci z klas IV-VI zmierzyli się w wielu konkurencjach. Musieli wykazać się wiedzą, sprytem, umiejętnościami kulinarnymi, tanecznymi oraz sprawnością fizyczną. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała komisja w składzie: p. Karolina Kozioł, p. Magdalena Łącz oraz p. Monika Dydo. Walka była zaciekła i wyrównana. Wszyscy zawodnicy spisali się świetnie. Tytuł Super Dziewczyny 2016 zdobyła Laura Płotnikiewicz z klasy IVb, a tytuł Super Chłopaka otrzymał Kamil Buziak z klasy VIb.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

galeria


Od 21 września zaczynamy zbiórkę kasztanów, żołędzi, orzechów dla zwierząt na zimę. Zebraną karmę należy przynosić do sali 19 codziennie z wyjątkiem wtorków przed godz.8 do dnia 6 października.


W dniu 17 października odbędzie się zbiórka makulatury w ramach konkursu " Kultura a makulatura" przed kantorkiem p. woźnego w godz. od 7.30 - 8.


Dnia 19. 09. 2016 r. (poniedziałek) odbędą się spotkania wychowawców i nauczycieli z rodzicami:
kl. I - III godz. 17:00
kl. IV - VI godz. 17:30
O godzinie 18:00 w świetlicu szkolnej odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.


INFORMACJA DLA RODZICÓW Stypendium szkolne

Warunkiem ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego jest złożenie Wniosku do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, ul.Łukasiewicza 1c pokój nr 1 w terminie ustawowym do 15 września 2016 r.

UWAGA:

Druk wniosku o stypendium dostępny w MOPS Mielec. Kryterium dochodowe rodziny wynosi: 514 zł


Dzień 9 września 2016 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Świetlica pracuje zgodnie z planem. Kuchnia w tym dniu nie będzie wydawać obiadów.
Dla dzieci, które w tym dniu nie będą miały zapewnionej opieki w domu, będzie zapewniona opieka nauczycieli w świetlicy szkolnej.

Deklaracja do pobrania


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

odbędzie się

1 września 2016 roku o godz. 10.00

dla klas Ia i Ib

w sali gimnastycznej


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

odbędzie się

1 września 2016 roku o godz. 10.00

dla klas II - VI

w salach lekcyjnych 

Autobus na Osiedle Wojsław w dniu 1 września 2016 r.

 

Klasy

Godzina wyjazdu z

MKS po dzieci

Powrót

ze szkoły

I-VI

815

1030

 
 

 

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

NA ROK SZKOLNY 2016/2017 DO KLASY VI

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W MIELCU

pobierz


Dzień konsultacji z rodzicami w roku szkolnym 2016/2017

w każdy ostatni czwartek miesiąca w godz. 16.00 - 17.00.


Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

odbędzie się 24 czerwca 2016 roku

- dla klas I – III godz. 8.00 – sala gimnastyczna

- dla klas IV – VI godz.10.00 – sala gimnastyczna

Po uroczystości na sali gimnastycznej odbędą się spotkania w salach lekcyjnych z wychowawcami.

Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016 - godz. 9.00

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Mielcu oraz Grono Pedagogiczne życzy wszystkim słonecznych i radosnych wakacji.

Odjazdy autobusów szkolnych w dniu 24.06.2016 r.

Klasy

Ilość uczniów

Godzina wyjazdu

z MKS

Powrót

ze szkoły

I-III

46

715

1000

IV-VI

45

815

1100

 
Szanowni Państwo
W imieniu Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka przekazujemy link do listu okolicznościowego skierowanego do Uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego.
List dostępny jest pod linkiem: http://brpd.gov.pl/node/41460


Z ŻYCIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 w MIELCU ROK SZKOLNY 2015/2016 - prezentacja


SZKOLNY KONKURS 1z10

10 czerwca w naszej szkole odbyła sę IV edycja Szkolnego Konkursu 1z10 klas VI. Zwycięzcami IV edycji zostali:
Mateusz Działowski z kl. Via
Katarzyna Trzpis z kl. VIb
Karolina Adamczyk z kl. VIa


Podnosimy jakość kształcenia języków - udział w Programie Insta.Ling dla Szkół
Po raz pierwszy nasza szkoła brała udział w VI Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Dzięki Programowi dzieci szybko, skutecznie i w atrakcyjnej formie uczą się słówek. Uczniowie klas IIA i IIIA bardzo aktywnie działali w programie w semestrze letnim roku szkolnego 2015/2016. W klasie IIIA uczniowie mogli doskonalić język angielski pod kierunkiem p. M. Dydo, zaś w klasie IIA uczniowie ćwiczyli ortografię polską pod kierunkiem p. A. Hyjek.
Serdecznie dziękujemy uczniom tych klas za współpracę i zapraszamy do udziału w VII edycji projektu, która ruszy już we wrześniu 2016 r.
Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie https://instaling.pl/ Zachęcamy do współpracy


Osiągnięcia sportowe naszych uczniów
• W I Edycji Turnieju „Handball Mini Ligi” dla klas V-VI mieleckich szkół podstawowych w piłce ręcznej rozgrywany w hali sportowej SP Nr 11 w Mielcu, uczniowie naszej szkoły wygrali wszystkie mecze z pozostałymi szkołami zajmując I miejsce.
Uczniowie, którzy osiągnęli ten sukces:
Burczy Damian, Kozioł Kamil, Chamerski Igor, Trybulec Wojciech, Mikulski Konrad, Działowski Mateusz, Smoliński Adrian, Parys Damian, Trzpis Kacper, Kaczmarczyk Weronika, Dobosz Krzysztof.
Wyróżnieni: Burczy Damian – bramkarz i Działowski Mateusz – rzucił najwięcej bramek.
I miejsce w „Lidze Szkół Podstawowych” w Mielcu w mini piłce ręcznej chłopców w roku szkolnym 2015/2016. Uczniowie naszej szkoły Ponownie wygrali wszystkie mecze z pozostałymi szkołami.
II miejsce w „Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej” w mini piłce ręcznej dziewcząt.
Uczennice biorące udział w tym cyklu rozgrywek: Działowska A., Krużel E., Bińkowska K., Kaczmarczyk W., Roman E., Krawczyk M., Ziętek Z., Adamczyk K., Harla S.


MISTRZ PIĘKNEGO SŁOWA 2016
W dniu 1 czerwca 2016 w Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu odbył się konkurs logopedyczny „Mistrz Pięknego Słowa” dla uczniów klas III. Organizatorkami czwartej już edycji konkursu były p. Katarzyna Ostrowska i p. Elwira Borkowska. Konkurs poprowadziła uczennica klasy VI „a” Sabina Harla w towarzystwie Karoliny Adamczyk i Natalii Klaus, które zaprezentowały wiersz „Lokomotywa”. Uczestnicy rywalizacji stanęli przed trudnymi zadaniami. Pierwszym z nich była recytacja samodzielnie przygotowanego wiersza. Druga konkurencja polegała na bezbłędnym przeczytaniu wylosowanego wcześniej tekstu. Trzecim zaś zadaniem było wyraźne zaprezentowanie zdań – tzw. łamańców językowych.
Wszyscy trzecioklasiści spisali się świetnie!
Występy konkursowe oceniało jury w składzie: Pani Wicedyrektor Ewa Małek,Pani Aneta Hyjek i Pani Lucyna Gudz. Komisja wyłoniła zwycięzcę rywalizacji – Klaudię Durak z klasy III a
Gratulujemy Mistrzyni Pięknego Słowa 2015 i życzymy dalszych sukcesów!


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W dniu 8 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się wybory do nowego Samorządu Uczniowskiego.
Przewodniczącą szkoły na rok szkolny 2016/2017 została Klaudia Kapinos z klasy Vb.
Funkcję wiceprzewodniczących obejmą zaś Maja Burek z klasy Va oraz Łukasz Słomba z klasy IVa.
Gratulujemy i życzymy samych sukcesów.


Zwiedzamy Muzeum Lalek w Pilźnie i Skansen w Lipinach
8 czerwca uczniowie klas I wraz z wychowawczyniami K.Szęszoł, G.Podsiadło, R.Winiarz odbyli autokarową wycieczkę do Muzeum Lalek w Pilźnie.
W trakcie trwania wycieczki dzieci zwiedziły wystawę lalek historycznych, współczesnych i bajkowych. Pani przewodnik zaprowadziła nas także do pracowni krawieckiej, gdzie zostaliśmy zapoznani z metodą wykroju, szycia i haftu ubranek dla lalek. Na ,,Babcinym Strychu” dzieci oglądnęły spektakl światła i dźwięku pt. „Bajki z morałem”.
Oprócz zwiedzania wystaw dzieci uczestniczyły w warsztatach , podczas których własnoręcznie wykonały kukiełkę postaci bajkowej. Zajęcia te dostarczyły im wiele radości.
W drodze powrotnej uczniowie podziwiali chaty krasnoludków oraz miniaturową wieś reymontowską w Skansenie w Lipinach. W „Gospodzie u Wiedźmy” zjedli wyjątkowo smaczne pierogi. Pełni wrażeń , z pamiątkowymi kukiełkami ,pierwszoklasiści wrócili do domów.

galeria


W dniu 3czerwca br. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozdanie nagród laureatom i finalistom Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas III „PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT ’’ pod honorowym patronatem Urzędu Miasta Mielec.
Gości powitała pani Dyrektor Daria Warzecha. Następnie w wystąpili uczniowie klasy IIb w przedstawieniu „Snow White and seven dwarfs”.
Wszyscy laureaci i finaliści otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Mielca.
Gratulujemy wysokiego poziomu umiejętności językowych i zapraszamy na kolejną edycję konkursu już za rok.


DZIECIĘCA RADA MIASTA
W dniu 2 czerwca 2016 r. delegacja uczniów z klasy VIa pod opieką p. Katarzyny Ostrowskiej uczestniczyła w obradach Dziecięcej Rady Miasta. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miasta. Zostali na nie zaproszeni przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych z terenu Mielca. Spotkanie poprowadzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6. Młodzi radni mieli okazję zapytać Pana Prezydenta Daniela Kozdębę o przyszłość naszego miasta i porozmawiać z władzami o problemach nurtujących młodzież. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem. Następnie uczniowie udali się na słodki poczęstunek.


Dzień Dziecka uczniowie naszej szkoły wesoło i aktywnie spędzili na terenach zielonych Hotelu Rado pod opieką nauczycieli i wychowawców.

galeria_a


NIECH ŻYJĄ MAMA I TATA!

Jak co roku, w ostatnich dniach maja i na początku czerwca uczniowie klas I – III świętowali Dzień Mamy i Taty. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć przedstawienia, tańce, wysłuchać piosenek i wierszy w wykonaniu swoich pociech. Otrzymali również różnorodne upominki.

Kochanym rodzicom życzymy uśmiechu, zdrowia, dużo wolnego czasu i wspaniałych chwil ze swoimi dziećmi.

galeria


 

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
W dniu 18 maja 2016 r. delegacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 (pod opieką p. Katarzyny Ostrowskiej i p. Anety Hyjek) uczestniczyła w Marszu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Impreza rozpoczęła się przed Urzędem Miasta, gdzie przedstawiciele osób niepełnosprawnych odebrali symboliczne klucze do miasta. Następnie barwny pochód przeszedł ulicami miasta w kierunku Placu Armii Krajowej. Na miejscu uczestnicy marszu wypuścili do nieba symboliczne baloniki koloru pomarańczowego. Później nastąpiły przemówienia przedstawicieli władz i stowarzyszeń. Po części oficjalnej rozpoczęły się występy zespołów ze szkół i placówek wspomagających osoby niepełnosprawne.
Tradycyjne już obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną są doskonałą okazją, by uświadomić uczniom naszej szkoły potrzebę tolerancji wobec osób niepełnosprawnych żyjących obok nas.


„Palący temat – niska emisja”

24 maja 2016 r. w Kościółku Św. Marka nad Wisłoką odbył się niecodzienny happening z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „Palący temat – niska emisja”. Przez cały kwiecień uczniowie pisali listy dla Ziemi, w których zobowiązali się do rodzinnych działań na rzecz ochrony powietrza atmosferycznego. Uczniowie zorganizowali międzynarodową konferencję dotyczącą „czystej” emisji, na której debatowali o sposobach zmniejszania emisji trujących gazów i pyłów do atmosfery. W czasie happeningu były też pokazy tańca, chóru szkolnego. mody ekologicznej. Uczestnicy mogli też pomarzyć o wakacjach i zaznaczyć swoje wymarzone miejsce wypoczynku na przygotowanych, ogromnych mapach świata, pamiętając o potrzebie ich ochrony.

galeria


Dnia 19 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 9 w Mielcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Międzyszkolnym Plastycznym Konkursie Ekologicznym "Ziemia - nasza planeta". Wpłynęło 91 prac we wszystkich kategoriach z SP nr 1, 2, 3, 6, 9, 11, 13.
W wyniku analizy wszystkich nadesłanych prac przyznano w każdej miejsca od I do III oraz wyróżnienia, łącznie wyłoniono 12 laureatów.
Z naszej szkoły 3 uczennice zdobyły nagrody:
Grupa wiekowa klas pierwszych
II miejsce - Małgorzata Hyjek SP 2 – op. Krystyna Szęszoł
III miejsce - Aleksandra Roman SP 2 – op. Krystyna Szęszoł
Grupa wiekowa klas trzecich
Wyróżnienie – Natalia Miodunka SP 2 – op. Renata Cisowska


Uczennice klasy VI b Emilia Roman i Katarzyna Trzpis zostały laureatkami Miejskiego Konkursu Bibliotecznego Na Projekt Okładki Lektury Szkolnej. Wręczenie nagród odbyło się 23 maja w Zespole Szkół nr 2 w Mielcu.


W dniu 16 maja 2016 roku w naszej szkole po raz kolejny odbył się Szkolny Konkurs Polonistyczny klas III. Polegał on na bezbłędnym napisaniu dyktanda oraz na pracy z tekstem. Spośród uczestników jury w składzie p. E. Stanko i p. K. Ostrowska wyłoniło zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym w SP 9:
Są to:
1) Kamila Szęszoł (kl. III b)
2) Klaudia Durak (kl. III b)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


W dniu 13 maja 2016 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Klas III, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Mielcu. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności matematycznych uczniów.
Reprezentanci naszej szkoły, wyłonieni podczas szkolnych eliminacji, poradzili sobie znakomicie!
Karol Ochab (kl. III b) zajął I miejsce
Julian Madej (kl. III a) zdobył wyróżnienie

Składamy gratulacje i życzymy sukcesów w dalszych etapach nauki.


19 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu odbyło się wręczenie nagród dla laureatów Miejskiego Konkursu Historycznego klas IV i V.
Tytuł laurata uzyskały trzy uczennice naszej szkoły tj. Patrycja Wilk, Aleksandra Krepa,i Klaudia Kapinos.Uczennice przygotowywala p. Ewa Szczecińska.


15 kwietnia 2016 roku w SCK odbyło się wręczenie nagród dla dzieci, które osiągnęły sukces w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego, organizowanym przez Szkołę Języków Obcych EUREKA pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca.
Uczennica SP2 Mielec Aleksandra Hyjek zdobyła IV miejsce, przygotowywana przez p. Małgorzatę Babulę.


KONKURS POLONISTYCZNY
Sukcesem zakończyl sie udział uczniów naszej szkoły w Miejskim Konkursie Polonistycznym dla klas IV V.
Troje uczestników zdobyło tytuł laureata - Emilia Boroń, Zuzia Jabłońska i Karol Gołąb z klasy Va.
Uczniami opiekowała się p. Barbara Kopera.


XIV Międzyszkolna Olimpiada Sportowa Klas III
W dniu 6 maja 2016 r odbyła się XIV Międzyszkolna Olimpiada Sportowa Klas III
o Puchar Dyrektora ds. Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu.
Olimpiadę sportową zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu.
Konkurencje sportowe przygotowane przez organizatorów miały na celu popularyzację aktywnego trybu życia wśród uczniów, jednocześnie dały możliwość sprawdzenia swojej sprawności fizycznej.
Zawodnicy naszej szkoły zajęli I miejsce, tym samym zdobyli Puchar Dyrektora ds. Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu.
Naszą szkołę reprezentowali:
1. Katarzyna Dudek (kl. III b, wych. R. Cisowska)
2. Oliwia Król (kl. III a, wych. E. Borkowska)
3. Laura Płotnikiewicz (kl. III b)
4. Alicja Trojanowska (kl. III a)
5. Julia Maziarz (kl. III b)
6. Julian Madej (kl. III a)
7. Mikołaj Pogoda (kl. III b)
8. Damian Trybulec (kl. III a)
9. Jakub Kapinos (kl. III b)
10. Nikodem Dziekan (kl. III a)
11. Michał Krężel (kl. III b)
Serdecznie gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sportowych sukcesów!


Międzykulturowa lekcja w SP2.

W dniu 05.05.2016 z inicjatywy p. Anety Hyjek i p. Moniki Dydo naszą szkołę odwiedzili goście z Meksyku (Migel), Hiszpanii (Andres) i Belgii (Denis). Uczniowie klas II I III mieli okazję poznać kulturę i obyczaje, jakie panują w innych krajach. Spotkaniu towarzyszyła przyjazna atmosfera oraz dobra zabawa. Zajęcia z udziałem międzynarodowych gości to lekcja tolerancji, życzliwości oraz otwartości na inne narodowości, odmienną kulturę, tradycję i zwyczaje oraz okazja do doskonalenia umiejętności językowych. W wyjątkowych sytuacjach pomocą w porozumieniu się z gośćmi służyła nauczycielka języka angielskiego p. Monika Dydo.
galeria


Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole uroczystą akademią pod hasłem "Wolność, Naród, Ojczyzna" przygotowaną przez uczniów klasy Va oraz klasy Ia pod opieką pani Agnieszki Krężel, a także chóru szkolnego przygotowanego przez pana Waldemara Ozgę.

galeria


Międzyszkolny Konkurs o Krajach Anglojęzycznych

28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu odbył się II Etap Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Uczniowie naszej szkoły zaznaczyli swoją obecność sukcesami:
Martyna Muras kl.IV b- I miejsce
Jakub Basara kl. IV b- wyróżnienie
Emilia Boroń kl. Va- wyróżnienie
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Primary School Tournament ”.
W poniedziałek 25 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III „PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT ’’.W potyczkach językowych udział wzięło 17 uczniów z 6 szkół.
Laureatami konkursu zostali :
Radłowska Wiktoria – SP 3
Pęgiel Kamila – SP 3
Julia Bodziony – SP 6
Pietruszka Emilia – SP 9
Bełch Noemi – SP 13
Finalistami zostali:
Trojanowska Alicja – SP 2
Ogórek Konrad – SP 2
Tomczak Maja – SP 6
Mrozik Oliwier – SP 6
Pazdan Amelia – SP 6
Petrykowski Samuel - SP 6

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek. Konkurs zorganizowała nauczycielka języka angielskiego Monika Dydo.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do dalszej nauki języka angielskiego.

galeria


PROFILAKTYKA W SP2
W środę – 27 kwietnia uczniowie klas I – VI uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, których tematem były „Zasady prawidłowej komunikacji”. Zaproszone aktorki w przystępny i ciekawy sposób wyjaśniały znaczenie różnych gestów oraz ich rolę w porozumiewaniu się. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem brali udział w spektaklu.


KONKURS MATEMATYCZNY
26 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny uczniów klas III. Komisja konkursowa w składzie: E. Stanko, A. Hyjek, A. Krajewska wyłoniła zwycięzców.
I miejsce – Karol Ochab (kl. III b)
II miejsce – Julian Madej (kl. III a)

Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Konrad Ogórek, Mikołaj Pogoda, Kamila Szęszoł i Maja Stelmach.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym w SP 3.


Szanowni Rodzice!
Zachęcajcie swoje dzieci do częstego sięgania po książkę,
do odwiedzania biblioteki i czytania!


Dlaczego warto czytać?
Czytanie to wiedza i mądrość
Dzięki czytaniu poszerza się nasza wiedza ogólna, odkrywamy to, co było dotychczas nieznane i wnikamy w to, co chcemy poznać lepiej. Poprzez czytanie wzrasta poziom naszej inteligencji i rozwijamy swoje zainteresowania. Osiągamy swobodę w myśleniu i mówieniu.
Czytanie to przygoda, która wciąga i skłania do myślenia
Czytając, wraz z bohaterami książek wyruszamy w podróż w czasie i przestrzeni. Razem z nimi przeżywamy przygody, staramy się rozwikłać zagadki i dylematy, wyobrażamy sobie świat, który rządzi się niesamowitymi prawami.
Czytanie pomaga, uczy empatii i wrażliwości
Książka ma wartość terapeutyczną. Pomaga w rozwiązywaniu problemów, nastawia optymistycznie do otoczenia i uczy wrażliwości, współczucia, umiejętności dzielenia się z innymi, tolerancji.
Czytanie kształtuje charakter i osobowość
Wiemy, co jest dobre, a co złe. Przekłada się to także na naszą osobowość i na to jakimi wartościami kierujemy się w życiu. Uczymy się moralności i etyki.
Czytanie to przyjemność,
Pomaga się odprężyć i zrelaksować.


CZYTELNICZE INSPIRACJE
Na dolnym korytarzu pojawiło się bardzo ciekawe miejsce, gdzie można naklejać swoje propozycje książek, które są dla was bardzo szczególne.
W XXI wieku, w pędzącym ciągle świecie, ludzie, którzy kochają literaturę, chcieliby aby jak najwięcej dzieci sięgało po książki.
Czytelnicy naszej szkolnej biblioteki, pomóżcie budować chęć czytania, odkrywania i dzielenia się tym, co w książkach najpiękniejsze. Celem akcji jest zachęcenie do czytania.

Samorząd Uczniowski i Biblioteka Szkolna

galeria


DZIEŃ ZIEMI
W dniach 21-22 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 miały miejsce obchody z okazji Dnia Ziemi zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.
21 kwietnia wszyscy uczniowie mieli okazję zaprezentować się w strojach ekologicznych wykonanych samodzielnie z surowców wtórnych. Było ciekawie i kolorowo. Na szczególną uwagę zasługuje kreatywność uczniów naszej szkoły. Kreatywności także nie zabrakło podczas wykonywania Eko-zabawek, których wystawę można było podziwiać na korytarzu szkolnym. 22 kwietnia obchody Dnia Ziemi zostały podsumowane audycją przez radiolę. Wszyscy uczniowie mogli wysłuchać wywiadu z Ziemią oraz piosenek ekologicznych.

„Co to jest przyroda?”
Danuta Gellnerowa


Co to jest przyroda?
- To drzewa i kwiaty,
liście i woda.
Motyl nad łąką,
biała stokrotka.
- Przyroda jest wokół,
wszędzie ją spotkasz!
Ptak rozśpiewany,
grające świerszcze ...
- Powiedzcie proszę,
co jeszcze, co jeszcze?
- Kochaj przyrodę!
Szanuj przyrodę!
Omijaj w lesie
Sadzonki młode!
- Szanuj przyrodę!
Kochaj przyrodę!
Kwiatom w doniczkach
nie żałuj wody!
Dbaj o trawniki!
Niech koło domu
będzie wesoło!
Będzie zielono!

galeria


XIX Międzyszkolny Konkurs Edukacji Środowiskowej

W dniu 22 kwietnia 2016 r w Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Edukacji Środowiskowej dla klas III.
Konkurs składał się z dwóch form:
1) Turniej 3 osobowych drużyn sprawdzający wiadomości ze środowiska społeczno-przyrodniczego z elementami ekologii.

Reprezentanci naszej szkoły tj. Jakub Cisło ( kl. III a), Klaudia Durak (kl. III b), Radosław Palimąka (kl. III b) zajęli w konkursie wiedzy III miejsce.

2) Konkurs literacko – plastyczny polegający na wykonaniu w trakcie trwania konkursu komiksu o tematyce związanej z ochroną wody.


Reprezentantki naszej szkoły tj. Alicja Trojanowska (kl. III a) i Katarzyna Dudek (kl. III b) zajęły w konkursie literacko – plastycznym II miejsce.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Do konkursów uczniowie przygotowani zostali przez wychowawców; Panią Renatę Cisowską (III b)
i Elwirę Borkowską (III a).


TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska


W dniach 11-15 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Głośnego Czytania zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną i Samorząd Uczniowski. Uczennice z klasy VIa czytały swoim młodszym kolegom i koleżankom fragmenty książki z serii „Nela Mała Reporterka”. Nela, autorka i bohaterka lektury podróżuje od 5 roku życia. Dziś jest najmłodszą reporterką świata
i prowadzi własny program, w którym przybliża widzom swoje przygody.
Lektura ta zafascynowała uczniów klas I-III. Z zapartym tchem słuchali ciekawych opowieści i codziennie niecierpliwie czekali na kolejne fragmenty
niesamowitej książki.

galeria


19 marca 2016 r. w Rzeszowie odbył się III etap Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Uczennica klasy VIa Karolina Gudz uzyskała tytuł finalisty konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Uczennicę przygotowywala p. Ewa Szczecińska.


"MNIE TA ZIEMIA O INNYCH DROŻSZA".

Uczniowie: Emilka Boroń kl. Va, Iga Kopera kl.IV b, Kuba Basara kl. IV b zostali laureatami Miejskiego Konkursu Ekologicznego "Mnie ta ziemia od innych droższa".
Opiekunem uczniów jest p. Bożena Burda.

galeria


28 kwietnia 2016 r. w SP2 w Mielcu odbędą się spotkania z rodzicami.
Harmonogram spotkania :
- godz. 17.00 - "Cyberprzemoc" - prelekcja dla rodziców uczniów klas I - VI (sala gimnastyczna)
- godz. 17.30 - spotkania z wychowawcami klas


W dniu 5 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Mielcu przeprowadzony zostanie sprawdzian dla uczniów klas VI.
Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2015/2016 – 5 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.


WITAJ WIOSNO!!!
W poniedziałek 21 marca uczniowie naszej szkoły na sportowo witali nieśmiało budzącą się wiosnę. Już od rana szkoła tętniła różnymi kolorami – każdy rocznik miał przydzielony kolor, jaki tego dnia reprezentował. Podczas spotkania na sali gimnastycznej zorganizowanego przez SU, w sportowo – wiosenny nastrój wprowadzili nas uczniowie ze starszych klas, którzy wierszem, tańcem , dobrą radą zachęcali do aktywności na świeżym powietrzu. Każda z klas przygotowała też radosny okrzyk na sportowe powitanie wiosny. Imprezę uwieńczyła piosenka w wykonaniu klas II-gich. Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody sportowe między poszczególnymi klasami IV-VI. Rozgrywki piłki ręcznej i koszykówki odbywały się pod bacznym okiem p. Bogusiaka. Jedni wygrali, inni przegrali, ale przecież liczy się tylko sport i dobra zabawa...

galeria


Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja


Życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP2 w Mielcu


POEZJA I MY

W dniu 11.03.2016 roku w naszej szkole odbył się XIX Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Poezja i my”.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas I –III.
I miejsce zajął Konrad Ogórek z klasy III b
II miejsce zajął Kamil Jachyra z klasy II b
III miejsce zajęła Maria Trzpis z klasy I a

Wymienieni uczniowie reprezentowali naszą szkołę w XIX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 15.03.2016r w Szkole Podstawowej
nr 1 w Mielcu.
W konkursie międzyszkolnym w tym roku wyróżniony został uczeń klasy II b – Kamil Jachyra, który zaprezentował wiersz D. Wawiłow – „Daktyle”

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


CIEKAWE SPOTKANIE

4 marca uczniowie klasy II b (wych. E. Stanko) po raz kolejny uczestniczyli w lekcji z cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi”. Tym razem w klasie gościł lekarz ortopeda – pan Olaf Żurawski. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Dowiedzieli się jakie urazy grożą dzieciom, jak im zapobiegać oraz jaki wpływ ma ruch na rozwój i zdrowie człowieka. Największą atrakcją były przyniesione rekwizyty: szkielet człowieka, gips, nożyce i piła do ciecia gipsu. Niektórzy mogli na własnej skórze przekonać się, jaki jest urok noszenia gipsu na ręce.
Składamy serdeczne podziękowanie panu Żurawskiemu za okazaną cierpliwość, poświęcony czas i przekazanie cennych wiadomości.

galeria


Wielkopostne rekolekcje

w Szkole Podstawowej Nr 2 w Mielcu

14-16.03.2016 r.

 

Poniedziałek 14 marca 2016 r.

9.30 Nauka rekolekcyjna klas I-III

10.00 Msza święta na rozpoczęcie rekolekcji z nauką rekolekcyjną klasy I-VI

10.45 Nauka rekolekcyjna klas IV-VI

 

Wtorek 15 marca 2016 r. (DZIEŃ SPOWIEDZI REKOLEKCYJNEJ)

10.00 Droga krzyżowa klas I-VI

Adoracja krzyża z krótką nauką ( z przygotowaniem do spowiedzi)

11.00 Spowiedź dla uczniów klas III-VI

 

Środa 16 marca 2016 r. (ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI)

11.00 Nauka rekolekcyjna klas I-III

10.00 Msza święta klasy I-VI

10.45 Nauka rekolekcyjna IV-VI


Dokumenty do pobrania

wniosek zgłoszenieFerie zimowe od 15.02.2016r. do 26.02.2016r.

Życzymy udango wypoczynku

Plan zajęć sportowo rekreacyjnych w SP2


PROFILAKTYKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

w Mielcu

Program profilaktyczny jest jednym z ważniejszych dokumentów regulujących pracę szkoły. Uczniowie z klas 4 - 6 wzięli udział w multimedialnych zajęciach profilaktycznych. Uczestnicy dowiedzieli się o narastającym ostatnio problemie cyberprzemocy ,jakie są jego skutki – również prawne, uświadomili sobie, jak pozornie niewinny niekiedy żart może stać się przyczyną dramatu .Uzależnienie od komputera i Internetu – to temat przygotowany dla uczniów klas czwartych. Zajęcia dotyczyły bardzo poważnego, choć często bagatelizowanego i trudnego do rozpoznania nałogu. Uczniowie dowiedzieli się , że jest to uzależnienie równie groźne jak inne i niesie ze sobą wiele poważnych konsekwencji – zarówno dla zdrowia fizycznego i psychicznego, jak i funkcjonowania w grupach społecznych, poczucia własnej wartości, umiejętności interpersonalnych itp. Materiały filmowe pomogły uczniom rozpoznać symptomy uzależnienia u siebie lub bliskiej osoby. Głównym celem przeprowadzonych zajęć było zapobieganie zachowaniom ryzykownym.

Jadwiga Mleczko – pedagog szkolny


NIECH ŻYJĄ BABCIE I DZIADKOWIE
W tym roku święto babć i dziadziów obchodzone było w naszej szkole przez tydzień – od 20.01 do 26. 01. Uczniowie klas I – III wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali bardzo bogaty i różnorodny program artystyczny. Były inscenizacje, teatrzyki, tańce, wiersze i piosenki. Własnoręcznie wykonane laurki i inne upominki sprawiły babciom i dziadziom wiele radości i wzruszeń. Przy kawie, herbacie i różnych słodkościach goście miło spędzili czas wraz ze swoimi wnuczętami.
WSZYSTKIM BABCIOM I DZIADZIOM ŻYCZYMY ZDROWIA I UŚMIECHU.

galeria


Szkoła Podstawowa nr 2 w Mielcu

zaprasza na

11 lutego 2016 r. w godz. od 16:00 do 18:00

Zapisy do klas I rozpoczynamy od 1 marca 2016 r.

codziennie w sekretariacie szkoły w godz. od 8:00 do 14:00

 


W dniu 28.01.2016 r. odbędą się spotkania z rodzicami:

kl. I-III o godz. 17.00

kl. IV-VI o godz. 17.30

O godz. 1630 w sali gimnastycznej p. Joanna Zacharska przeprowadzi pogadankę

na temat „Trzymaj formę – uczenie umiejętności służących zdrowemu stylowi życia”.

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas I-III.


JAK KARNAWAŁ, TO ZABAWA!
We wtorek -5 stycznia uczniowie klas I – VI bawili się przy doskonałej muzyce z animatorami zespołu Alternatywa na zabawie choinkowej.


Warsztaty muzyczne w kl I c

16 grudnia uczniów kl. I c odwiedził tata Natalki, który przeprowadził wspaniałą lekcję muzyczną. Dzieci dowiedziały się jak zbudowana jest gitara klasyczna oraz elektryczna a także jak powstaje dźwięk w obu instrumentach. Każdy uczeń miał okazję spróbować zagrać krótką melodię. Dzieci były bardzo zainteresowane a utwory elektrycznej gitary „porwały” je do tańca.


 

Nadziei – by nie opuszczała,
radości – by rozweselała,
miłości – by obrodziła,
dobroci – by zawsze była – …
życzą z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy SP2 w Mielcu


W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU...

18 grudnia uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią (A. Hyjek) zaprosili do klasy swoich młodszych kolegów i koleżanki, a po południu również rodziców na przedstawienie przygotowane z okazji świąt Bożego Narodzenia. Scenki jasełkowe bogato przeplatane były tradycyjnymi kolędami, pastorałkami i współczesnymi piosenkami świątecznymi. Dzieciom z powodzeniem udało się wprowadzić gości w świąteczny nastrój.


Dzień 05.01. 2016 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu odbędą się zabawy choinkowe w naszej szkole.

KLasy I - III od godziny 9.00 - 11.00 (autobus szkolny przywozi uczniów o godz. 8.30 (POM), a odwozi o godz.11.30)

Obiad dla uczniów kl.I-III o godz. 11.00

KLasy IV - VI od godziny 11.00 - 13.30 (autobus szkolny przywozi uczniów o godz. 11.00 (POM), a odwozi o godz.13.40)

Obiad dla uczniów kl.IV- VI o godz. 11.15

Świetlica pracuje zgodnie z rozkładem zajęć.


 

Mikołaj w SP2 w Mielcu


FINAŁ ŚWIĄTECZNEJ PACZKI W SP2

Zakończyła się się akcja charytatywna - Świąteczna Paczka. Dzięki Państwa pomocy, wszystkie potrzebujące rodziny zostaną obdarowane. Przygotowano 35 paczek świątecznych. Darczyńcom bardzo dziękujemy.

Samorząd Szkolny


POMAGAMY

W naszej szkole, już po raz kolejny przygotowujemy świąteczną paczkę dla potrzebujących rodzin. Zwracamy się z prośbą o pomoc w tej akcji charytatywnej m. in. w przekazaniu produktów spożywczych (świątecznych) do wychowawców klas. Akcja będzie trwała od 7- 9 grudnia 2015 r. Za pomoc w przygotowaniu paczek serdecznie dziękujemy

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Św. Jan Paweł II


ZABAWA W KULKOLANDZIE

1.12. 2015 r. uczniowie klas IIa,IIb, IIc, a 3.12.2015 uczniowie klasie I a i I b wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w zabawie mikołajkowej w KULKOLANDZIE w Mielcu. Dzieciom wiele radości sprawiały zabawy z animatorami przy muzyce. Na zakończenie dla wszystkich czekał mały poczęstunek. Miło i przyjemnie spędziliśmy ten czas.


Zabawa Andrzejkowa pierwszaków na sportowo .

W naszej szkole nie brakuje okazji do wspólnej zabawy. I tak 27 listopada uczniowie klas pierwszych Ib i Ic obchodzili "Andrzejki". Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb. Dzieci poznały znaczenie kolorów, magicznych przedmiotów i liczb, koła fortuny oraz innych przepowiedni. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom wróżba "Kim będziesz w przyszłości". Przy zabawie było dużo śmiechu i radości. Andrzejki przygotowały i przeprowadziły: G. Podsiadło, R.Winiarz.

 

Andrzejkowe wróżby

W czwartek 26 listopada uczniowie kl. I a ( wych. K. Szęszoł ) mieli okazję poznać tradycje i zwyczaje andrzejkowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 4 w Mielcu. Uczniowie chętnie wzięli udział w zabawie andrzejkowej połączonej z wróżbami. Różnorodność przygotowanych wróżb dostarczyła dzieciom dużo radości i uśmiechu.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie , przygotowanie wróżb , słodki poczęstunek oraz upominki dla wszystkich uczestników zabawy.


LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

25 listopada uczniowie klas pierwszych brali udział w ciekawej lekcji wychowania fizycznego. Pierwszoklasistów odwiedzili sportowcy Piłki Ręcznej Stali Mielec. Poprzez wspólną zabawę i ćwiczenia motywowali uczniów do rozwijania swoich sprawności ruchowych i zainteresowań sportowych.


PROFILAKTYKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W MIELCU

Program profilaktyczny jest jednym z ważniejszych dokumentów regulujących pracę szkoły. W listopadzie 2015r. uczniowie z klasy 6a wzięli udział w programie profilaktyki uzależnień „Tak czy Nie”. Głównym celem programu było zapobieganie zachowaniom ryzykownym. Po zakończeniu programu rozstrzygnięto konkurs plastyczny „ Żyję zdrowo bez nałogów”. Nagrody otrzymali : Oliwia Łuczkiewicz, Marlena Januszewska, Oliwia Dąbrowska, Aleksandra Hyjek, Karolina Adamczyk, Weronika Dudek.

 

Jadwiga Mleczko – pedagog


SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI

Dnia 09.11.2015 roku z Okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyło się spotkanie uczniów klas II z żołnierzami, z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mielcu. Na początku uczniowie dowiedzieli się na czym polega zawód żołnierza oraz jak trudna i ciężka jest jego praca dla Ojczyzny. Przybyli goście odpowiadali na pytania, którymi zostali zasypani przez uczniów. Dzieci mogły także założyć hełm oraz maskę przeciwgazową. Na koniec spotkania zaproszeni goście wręczyli uczniom okolicznościowe pamiątki- cukierki oraz długopisy.

galeria

 

10 listopada 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległośći. Uroczystść przygotowali uczniowie z klas IVa i Vb.


UCZNIOWIE KLAS I W MUZEUM REGIONALNYM „JADERNÓWKA”

 

W pierwszym tygodniu listopada uczniowie klas pierwszych odwiedzili Muzeum Regionalne „Jadernówka”. Obejrzeli tam największą w Polsce kolekcję aparatów fotograficznych i sprzętu fotograficznego. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, które w przystępny sposób opowiedziały jak powstają zdjęcia i jak działa aparat. Historia pierwszych aparatów i ich rozmiarów wzbudziła duże zainteresowanie uczniów. Podczas wycieczki dzieci miały także okazję poznać historię rodziny Augusta Jadernego i jego zakładu fotograficznego.


ŚNIADANIE DAJE MOC

W piątek 6 listopada 2015 r. odbyła się ogólnopolska akcja „Śniadanie daje moc”. Akcja miła na celu uświadomienie uczniom jak ważne jest śniadanie dla naszego zdrowia i codziennej aktywności. Uczniowie naszej szkoły z klas I-III włączyli się w przygotowanie smacznego i zdrowego posiłku.

galeria


DZIEŃ POSTACI......

W miniony czwartek, to jest 5 listopada, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek i Baśni. Akcja ta miała na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, a także budzenie zainteresowania lieraturą dla dzieci. Wszyscy uczniowie mogli w tym dniu wcielić się w ulubioną postać z bajki. Po korytarzach szkolnych spacerowały ksieżniczki, czarownice, rycerze i wiele innych postaci bajkowych. Uczennice z klasy VI odwiedzały najmłodsze dzieci z klas I-III, aby przybliżyć im najciekawsze baśnie.

 


TYDZIEŃ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA W SP2

W dniach 26-30 października w Szkole Podstawowej Nr 2 w Mielcu odbył się Tydzień Zdrowego Stylu Życia. Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Anety Hyjek i p. Katarzyny Ostrowskiej.

Przygotowano wiele atrakcji, które miały na celu promowanie zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej.Już w poniedziałek, 26 października korytarze zapełniły się plakatami zachęcającymi do jedzenia warzyw i owoców oraz uprawiania sportu. Pojawiła się również niecodzienna wystawa owocowo-warzywnych figurek wykonanych przez uczniów klas IV-VI (pod opieką p. Zyty Borowiec). 28 października uczniowie klas I-III mogli posłuchać audycji przez radiolę przygotowanej przez uczennice klasy IVa. Na godzinach wychowawczych w klasach IV-VI rozmawiano o zdrowym odżywianiu. Dodatkowo w bibliotece szkolnej odbyło się głośne czytanie utworów o owocach i warzywach. Uczennice z klasy VIa przedstawiły młodszym koleżankom i kolegom humorystyczne wiersze promujące zdrowe odżywianie.

Największą jednak atrakcją Tygodnia Zdrowego Odżywiania była wizyta uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu przygotowanych przez panią Anetę Mroczka oraz panią Paulinę Ciszczoń. Uczniowie ZST przybliżyli uczniom SP2 zasady zdrowego stylu życia, przygotowali quizy. Punktem kulminacyjnym spotkania był zaś wspólny aerobik. W czasie obchodów Tygodnia Zdrowego Stylu Życia odbyły się również dwa konkursy – na najciekawszą krzyżówkę i najpiękniejszy plakat. Zwycięzcami zostali: Natalia Miodunka z klasy III i Krystian Lorek z klasy IV. Uwieńczeniem obchodów Tygodnia Zdrowego Stylu Życia był udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Wspólny i bardzo zdrowy posiłek mieli okazję zjeść uczniowie klas I-III. Mamy nadzieję, że po takiej dawce informacji na temat zdrowego stylu życia już wszyscy w Szkole Podstawowej Nr 2 będą się cieszyć wspaniałym samopoczuciem i nienaganną kondycją.


Spotkania rodziców z wychowawcami klas w Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu

odbędą się w dniu 26 listopada 2015 r.

kl. I-III godz. 17.00

kl. IV-VI godz. 17.30


Do naszej szkoły przyjechał TEATR.

Program profilaktyczny i wychowawczy są jednymi z ważniejszych dokumentów regulujących pracę szkoły w zakresie realizowania funkcji opiekuńczej, dydaktycznej i wychowawczej. Głównym celem programu profilaktyki jest zapobieganie zachowaniom ryzykownym uczniów i szkodom wynikających z problemów w ich otoczeniu. Profilaktyka jest procesem wspierającym prawidłowy, zdrowy rozwój każdego ucznia. Jest chronieniem dziecka w rozwoju przed zagrożeniami i reagowanie na nie. Aby osiągnąć powyższe cele w naszej szkole podejmowane są różne działania. Dzięki inicjatywie i staraniom pedagoga szkolnego pani Jadwigi Mleczko oraz finansowym wsparciu Urzędu Miasta Mielca w dniu 30 października 2015r. gościliśmy aktorów Teatru KURTYNA z Krakowa z profilaktycznym spektaklem „Z miłości do serduszka”– „Nie jesteś sam”. Uczniowie bardzo dynamicznie i emocjonalnie odbierali przesłania zawarte w treściach spektaklu, co utwierdza nas w przekonaniu o skuteczności tego typu projektach.

galeria

 

PASOWANIE PIERWSZAKÓW

21 października w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wychowankowie klasy I a (wych. K. Szęszoł) , I b (wych. G. Podsiadło) i I c (wych. R. Winiarz) zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Dzieci wykazały się wieloma umiejętnościami w specjalnie na tę okazję przygotowanej, części artystycznej. Po uroczystym ślubowaniu P. Dyrektor Daria Warzecha dokonała aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 . Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście m.in.: prezydent Mielca D. Kozdęba, Przewodniczący Rady Rodziców G. Tychanowicz i ks. proboszcz J. Klęczek, rodzice i nauczyciele.

galeria


WYCIECZKA KLAS DRUGICH

W piatek 9 padziernika uczniowie klas drugich (wych. A. Hyjek, E. Stanko, J. Wieczerzak) byli na wycieczce w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o życiu codziennym dawnych Lasowiaków, oglądały chaty i sprzęty z jakich korzystali. Drugoklasiści mieli też okazję wziąć udział w lekcjach muzealnych. Jedni uczniowie piekli proziaki i degustowali tradycyjny swojski chleb, inni usiedli w dawnych ławach szkolnych i uczyli się kaligrafii. Nauka w takich okolicznościach dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i była czystą przyjemnością...

galeria


Żywa lekcja zoologii

W dniu 7 października odbyła się w naszej szkole "Żywa lekcja zoologii". Uczniowie klas I -VI na własne oczy zobaczyli żywe okazy karaczanów, tarantuli, ptaszników, gekonów, aksolotli, jaszczurek, węży, żółwi. W trakcie lekcji dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia owadów, pająków, płazów i gadów. Lekcja wzbudziła bardzo duże zainteresowanie środowiskiem życia, budową i zwyczajami tych zwierząt.


SPOTKANIE Z ARTYSTĄ

W dniu 6 października w naszej szkole gościł rzeźbiarz pan Stanisław Szęszoł. Artysta znany jest nie tylko w Mielcu. Jest laureatem wielu konkursów, zdobywcą licznych nagród, a jego prace znajdują się między innymi na Watykanie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II a i II b (wych. A. Hyjek, E. Stanko). Artysta ludowy zapoznał dzieci z trudną sztuką rzeźbiarstwa oraz przedstawił bogatą kolekcję swoich prac. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści p. Szęszoła, zadawali mnóstwo pytań, na które rzeźbiarz udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Składamy serdeczne podziękowanie panu St. Szęszołowi za wzbogacenie zajęć, za okazane serce i czas poświecony dzieciom.

galeria

 

Informujemy, że jest otwarty rachunek w Banku PKO BP, na który można wpłacać należność za obiady szkolne.

 

Numer rachunku: 51 1020 4913 0000 9102 0138 2225


Od początku roku szkolnego, przez cały wrzesień uczniowie klas IV –VI zbierali kasztany, żołędzie, orzechy dla zwierząt leśnych. Akcja prowadzona jest co roku a zbiory przekazywane są do Koła Łowieckiego „Łoś”. W tym roku zebraliśmy ponad 300 kg karmy, która pomoże zwierzętom przetrwać zimę. Szczególne słowa uznania należą się uczniom: Klaudii Purcelewskiej z klasy VI a, która zebrała aż 38kg, Oli Działowskiej z kl. V a 34kg, Kornelii Bińkowskiej z kl. V a, Patrycji Wilk z kl. V b 28kg, Bartkowi i Szymonowi Żelasko, którzy wspólnie zebrali ponad 50kg.


Dzień Chłopaka

30 września 2015 r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Już od rana można było zobaczyć, że to wyjątkowy dzień. Uczniowie paradowali wystrojeni w krawaty i muszki, co gwarantowało im zwolnienie z pytania. Po południu zaś odbyła się dyskoteka dla uczniów klas IV-VI zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W czasie imprezy odbył się plebiscyt na Super Chłopaka 2015. Dziewczęta na drodze tajnego głosowania wyłoniły zwycięzcę – najpopularniejszego kolegę. Został nim Mateusz Jankowski z klasy Va. Gratulujemy zwycięstwa!


Spotkania z wychowawcami w Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu

odbędą się w dniu 17 września 2015 r.

kl. I-III godz. 17.00

 

kl. IV-VI godz. 17.30

O godzinie 18.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie Rady Rodziców.


INFORMACJA DLA RODZICÓW

Rządowy program pomocy uczniom 2015/2016 „Wyprawka szkolna 2015’’.

Pomoc skierowana jest do uczniów klas trzecich (kryterium dochodowe 574,00 zł na osobę w rodzinie).

Wniosek należy pobrać i złożyć w szkole w nieprzekraczalnym terminie do 10.09.2015 r.

Uczniowie klas III, V i VI, którzy posiadają Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, mogą skorzystać z pomocy „Wyprawka szkolna” i dla tych uczniów nie liczy się kryterium dochodowego. Do Wniosku należy dołączyć aktualne Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Szczegółowych informacji udziela:

pani mgr Jadwiga Mleczko - pedagog szkolny

Stypendium szkolne : Warunkiem ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego jest złożenie Wniosku do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, ul. Łukasiewicza 1c pok.18 w terminie ustawowym od 1 do 15 września 2015r.

UWAGA: Druk Wniosku o stypendium dostępny w MOPS Mielec.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

odbędzie się

1 września 2015 roku o godz. 10.00

dla klas Ia, Ib, Ic

w sali gimnastycznej


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

odbędzie się

1 września 2015 roku o godz. 10.00

dla klas II - VI

w salach lekcyjnych

 

 

Klasa

Numer sali

Wychowawca

II a

2

A. Hyjek

II b

5

E. Stanko

II c

1

R. Winiarz

III a

21

E. Juras

III b

22

R. Cisowska

IV a

17

E. Szczecińska

IV b

18

Z. Borowiec

V a

16

A. Krężel

V b

13

M. Babula

VI a

19

B. Burda

VI b

14

B. Kopera


 


 

 

 

 

 

Zmieniony ( 21.10.2016. )
 

SONDA

Czego najbardziej lubisz się uczyć
 

ZEGAR

WIKIPEDIA

Search Wikipedia

Pajacyk

 
 

BIP

 
 

GOŚCIMY

Advertisement
home contact search contact search