Start Aktualności Historia szkoły Patron Dyrekcja i Rada Rodziców Nasze miasto Samorząd uczniowski Laureaci Szukaj Kontakt Forum Pracownicy Archiwum Konkursy Gazetka szkolna Plan lekcji

IMIENINY

26 Maja 2015
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Beda, Filip,
Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina
Do końca roku zostało 220 dni.

WYSZUKIWARKA

Googlewww http://sp2mielec.pl

Kalkulator

Pierwszy dzień

Strona ruszyła dnia
1-02-2008
Strona działa już
2671 dni.
Start arrow Aktualności
Aktualności PDF Drukuj Email

 

 


"Gdy myślę o dziejach tak oryginalnych naszego państwa, naszego narodu,

gdy myślą się przenoszę do dawnych czasów,

gdy Polska z map świata, jako państwo polityczne, wymazana była,

widzę historię wielką mistrzynię życia, jak cicho stąpa, zbiera swoje prawdy,

zbiera wszystkie grozy świata, wszystkie jego radości". Józef Piłsudski

Uczennice naszej szkoły Karolina Adamczyk i Marlena Januszewska z klasy Va zostały laureatkami Miejskiego Konkursu Historycznego "Historia jako dzieje - czsy nowożytne". Wręczenie nagród odbyło sie 21.05.2015r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu.

Szkolny Konkurs Polonistyczny klas III

18 maja 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Polonistyczny klas III. Komisja konkursowa w składzie p.K.Surowiec, E. Juras i E. Stanko wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym klas III w SP 9. Są to :

I miejsce Zofia Krupnik kl. III b (wych. K.Szęszoł)

II miejsce Jakub Basara kl. III b ( wych. K.Szęszoł)

Wyróżnienia w tym konkursie otrzymały uczennice z kl. III b : Iga Kopera oraz Martyna Muras.

Uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w etapie międzyszkolnym.


"Brązowi medaliści” z SP2

16.05.2015 r. na boisku „Orlik” przy SP9 zakończył soę „Turniej piłki nożnej chłopców kl. III o Mistrzostwo Miasta Mielca”. SP2 zajęła 3 miejsce po SP6, SP11.Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż na hali sportowej MOSiR w Mielcu w soboty. łącznie 12 meczy od listopada 2014 r. do maja 2015 r.

Skład drużyny chłopców SP2:

Jakub Początek kl. IIIa - kapitan

Jakub O’hara kl. III b - bramkarz

Krzysztof Dobosz kl. IIIa - atak

Krystian Skowron kl. IIIa - atak

Aleksander Małek kl. IIIb - pomoc

Kacper Noworolnik kl. IIIa - pomoc

Piotr Bąk kl. IIIa - obrona

Aleksander Mikulski kl. IIIa - obrona

Jakub Totoń kl. IIIb - obrona

Opiekun: Elżbieta Duszkiewicz

Po 12 meczach drużyna SP2 zajęła 3 miejsce, 25 pkt. 33 braki.

Najlepsi strzelcy:

Początek J. 8 goli

Małek A. 6 goli

Skowron K. 6 goli

Noworolnik K. 5 goli

Dobosz K. 4 gole

Mikulski A 1 gol

galeria

 

Pielgrzymka kl. II do Bochni.

W piątek 15 maja uczniowie kl. II a i II b wraz z wychowawczyniami panią Elwirą Juras i panią Renatą Cisowską oraz katechetą ks. Zbigniewem Kmiecikiem udali się na pielgrzymkę do Bochni. Celem było Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Dla dzieci była to okazja do podziękowania za dar I Komunii świętej. W bazylice św. Mikołaja uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli we Mszy św. oraz modlili się przed cudownym obrazem Matki Bożej Różańcowej. Poznali także historię najstarszej bocheńskiej świątyni i podziwiali jej piękną architekturę i wystrój. Kolejnym punktem pobytu w Bochni było zwiedzanie i wypoczynek w zabytkowej Kopalni Soli wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Uczniowie zwiedzali najpiękniejsze wyrobiska kopalni. Mali turyści przez 3 godziny pokonywali podziemne wyrobiska pieszo. Atrakcją był również przejazd górniczą kolejką. Uczestnicy pobytu w Kopalni byli pod wrażeniem podziemnej ekspozycji multimedialnej. Wycieczka po kopalni miała charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagali polscy królowie, kupcy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Zwiedzanie kopalni zakończył pobyt w największej z komór o nazwie „Ważyn”, gdzie znajduje się m.in. boisko sportowe i plac zabaw dla dzieci. Wizyta w Mieście Soli była dla wszystkich wielkim przeżyciem.


ŻYWA LEKCJA HISTORII

14 maja 2015 r. uczniowie klas I – III i IV – VI wzięli udział w "Żywej lekcji historii", którą zorganizowała pani Ewa Szczecińska. Na zaproszenie do szkoły przybyła Grupa Rekonstrukcyjna z Lublina. Tematem zajęć był rodowód rycerstwa. Członkowie grupy prezentowali uzbrojenie, opowiadali o dawnym życiu rycerstwa, obyczajach zamkowych i doniosłych wydarzeniach związanych z dziejami naszego kraju. Dodatkowym atutem dla słuchaczy było aktywne uczestnictwo w lekcji. Uczniowie przymierzali stroje, zbroje, oglądali miecze, topory, łuki i kusze. Przeprowadzone w ten sposób zajęcia poszerzyły wiedzę historyczną naszych uczniów, były świetną zabawą, która na długo pozostanie w pamięci dzieci.


WYCIECZKA DO JURA PARKU

13. 05. 2015 r. odbyła się wycieczka do Bałtowa uczniów klas trzecich pod opieka G. Podsiadło, K. Szęszoł, M.Dydo. Specjalnie dla uczniów pokazano pod okiem przewodnika świat sprzed milionów lat. Wzdłuż ścieżki prowadzącej przez park uczniowie poznali ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Wszystkie naturalnej wielkości .Uczniowie zwiedzili Zwierzyniec Górny (safari) zamieszkany przez liczne gatunki egzotycznych zwierząt z różnych kontynentów. Zwierzęta te żyją na otwartej przestrzeni, co daje im poczucie wolności. Po terenie Zwierzyńca poruszaliśmy się na pokładzie żółtego, amerykańskiego schoolbusa, dzięki czemu mogliśmy z bliska przyjrzeć się tym pięknym ale wciąż dzikim zwierzętom. odwiedziliśmy także

PREHISTORYCZNE OCEANARIUM

Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Obserwując ogromne, morskie potwory ulegliśmy iluzji spotkania z żywymi stworzeniami ,Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń z wycieczki.

galeria


WITAJ MAJ, TRZECI MAJ!

„Dniu trzeci maja, dniu nam święty, hołd ci należy nieść, choć dziś narodu cel wytknięty, pamięci Twojej cześć”- słowa o takiej wymowie przewijały się w pieśniach, wierszach i inscenizacji, którymi uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Trzeciego Maja.

galeria


Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Primary School Tournament ”.

W czwartek 7 maja 2015 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas 1-3 „PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT ’’.W potyczkach językowych udział wzięło 21 uczniów z 7 szkół. Uczestnicy musieli stawić czoła zadaniu polegającemu na rozwiązaniu testu gramatyczno-leksykalnego. Laureatom nagrody wręczył dyrektor Wydziału Edukacji pan Arkadiusz Gałkowski. Czas oczekiwania na wyniki umilił gościom słodki poczęstunek.

Wyniki konkursu:

I miejsce –Jakub Basara SP 2

I miejsce – Dawid Rusin SP13

II miejsce – Iga Kopera SP 2

III miejsce – Hubert Bryła SP3

Wyróżnienia:

Jagoda Turek SP3

Iga Stryczek SP1

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do dalszej nauki języka angielskiego. Konkurs zorganizowała nauczycielka języka angielskiego pani Monika Dydo.

galeria


SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

23 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny uczniów klas III. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać 5 zadań otwartych i 5 zamkniętych. Najlepiej z tym poradziła sobie Dominika Krajewska - I miejsce (wych. K. Szęszoł) i Martyna Muras - II miejsce (wych. K. Szęszoł). Wyróżnienie otrzymał Jakub Basara. Dominika i Martyna będą reprezentować naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym w SP 3.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

Do naszej szkoły przyjechał TEATR.

Program profilaktyczny i wychowawczy są jednymi z ważniejszych dokumentów regulujących pracę szkoły w zakresie realizowania funkcji opiekuńczej, dydaktycznej i wychowawczej. Głównym celem programu profilaktyki jest zapobieganie zachowaniom ryzykownym uczniów i szkodom wynikających z problemów w ich otoczeniu. Profilaktyka jest procesem wspierającym prawidłowy, zdrowy rozwój każdego ucznia. Jest chronieniem dziecka w rozwoju przed zagrożeniami i reagowanie na nie. Aby osiągnąć powyższe cele w naszej szkole podejmowane są różne działania. Dzięki inicjatywie i staraniom pedagoga szkolnego pani Jadwigi Mleczko oraz finansowym wsparciu Urzędu Miasta Mielca w dniu 10 kwietnia 2015 r. gościliśmy aktorów Teatru KURTYNA z Krakowa z profilaktycznym spektaklem „Zbójecki kapelusik”. ”Uwierz w siebie”. Uczniowie bardzo dynamicznie i emocjonalnie odbierali przesłania zawarte w treściach spektaklu, co utwierdza nas w przekonaniu o skuteczności tego typu projektach.

galeria

 


Spotkania z wychowawcami (wywiadówki) w Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu

odbędą się w dniu 29 kwietnia 2015 r.

kl. I-III godz. 16.30.

kl. IV-VI godz. 17.00.


 

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja

 

Życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP2 w Mielcu


02 - 07 kwietnia 2015 r. - wiosenna przerwa świąteczna

01 kwietnia 2015 r. SPRAWDZIAN KLAS SZÓSTYCH


W naszej szkole trwa wielka akcja

ZBIERANIA NAKRĘTEK

organizowana przez Samorząd Uczniowski.

Nakrętki zbieramy dla Mai Działo

na leczenie, sprzęt ortopedyczny i rehabilitację.

Dla klasy, która uzbiera najwięcej nakrętek

przewidziana jest

NAGRODA- NIESPODZIANKA


WIOSENNA FAMILIADA DWÓJKI

W dniu 25 marca 2015 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste powitanie wiosny. Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką pani Anety Hyjek i pani Katarzyny Ostrowskiej. Uroczystość rozpoczęła się niecodziennym pokazem wiosennej mody ekologicznej. Modele i modelki z klas I-VI zaprezentowali zaprojektowane przez siebie (BARDZO POMYSŁOWE!) kreacje wykonane z surowców wtórnych. Na parkiecie królowały stroje z folii, tektury, papieru, plastikowych opakowań oraz płyt CD. Po pokazie mody prowadząca imprezę Klaudia Litwin z klasy VIb zaprosiła na Wiosenną Familiadę Dwójki.Do rywalizacji stanęły dwie drużyny Drużyna Czerwona (reprezentanci klas A) oraz Drużyna Niebieska (reprezentanci klas B). Turniej składał się z siedmiu rund, a każda z nich stanowiła nie lada wyzwanie dla zawodników. Liczyły się wiedza, inteligencja, a także sprawność fizyczna. Nie zabrakło również muzycznych zagadek. Walka była bardzo zacięta, a poziom wyrównany. Zwycięzcą Wiosennej Familiady Dwójki została Drużyna Niebieska, zdobywając jeden punkt przewagi nad Drużyną Czerwoną. Zakończenie imprezy uświetniły klasy I, które wykonały piękną piosenkę o wiośnie.

Mamy nadzieję, że tak hucznie powitana wiosna już nas nie opuści!


Sukcesy Uczniów SP2

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas szóstych wzięli udział w Konkursach Wojewódzkich.

Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego została Katarzyna Gołąb uczennica kl. VIa, a laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego i Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego został uczeń klasy VI b Kacper Cisło.

Tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zdobyła Patrycja Krajewska uczennica kl.VIa

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja i my”

16.03.2015r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III. Organizatorami konkursu była p. Gabriela Podsiadło, p. Renata Cisowska, p. Lucyna Gudz p. Renata Winiarz. Recytację uczniów oceniała komisja w składzie: p. dyrektor Daria Warzecha, p. wicedyrektor Ewa Małek i p. Katarzyna Ostrowska.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Konrad Ogórek, klasa II B (wychowawca: Renata Cisowska)

II miejsce – Klaudia Durak, klasa II B (wychowawca: Renata Cisowska)

III miejsce – Kamil Jachyra, klasa I B (wychowawca: Ewa Stanko)

Laureaci będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w SP 1. Życzymy sukcesów!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

galeria


PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH W SP2 MIELEC

16 – 18 marca 2015 rok

Dzień

Nauki

Autobus

Poniedziałek 16 marca 2015 r.

Godz. 10:00

Msza św. na rozpoczęcie rekolekcji z nauką rekolekcyjną dla uczniów z kl. I – VI

Odjazd z POM-u godz. 9:30

Godz. 10:45

II nauka rekolekcyjna dla uczniów z kl. I – VI

Powrót ze szkoły 11:40

Godz. 11:30

Zakończenie

Wtorek 17 marca 2015 r.

Godz. 10:00

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i nauka rekolekcyjna dla uczniów z kl. I – VI z przygotowaniem do spowiedzi świętej

Odjazd z POM-u godz. 9:30

Godz. 11:00

Spowiedź rekolekcyjna dla uczniów kl. III – VI.

Nauka rekolekcyjna dla uczniów z kl. I - II

Powrót ze szkoły 11:40

Godz. 11:30

Zakończenie

Środa 18 marca 2015 r.

Godz. 11:00

Nauka rekolekcyjna dla uczniów z kl. I – VI

Odjazd z POM-u godz. 10:30

Godz. 11:45

Msza św. na zakończenie rekolekcji z nauką rekolekcyjną dla uczniów z kl. I – VI

Powrót ze szkoły 12:40

Godz. 12:30

Zakończenie


II MIEJSCE

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE.

 
5 marca w Woli Radłowskiej odbył się finał XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko – Plastycznego Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem. Tegorocznej edycji konkursu przyświecały słowa „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Na konkurs napłynęło 747 prac plastycznych, 229 prac poetyckich, w różnych kategoriach wiekowych, w tym 265 z kl. IV-VI. Prace nadesłane zostały z 10 województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, lubelskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko – pomorskiego.
Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Jabłońska i Michał Wiech z kl. IVa oraz Sabina Harla i Patrycja Piechota z kl. Va. Uczennica z kl. IVa Zuzanna Jabłońska zajęła II miejsce w kategorii prac plastycznych. Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez nauczyciela religii ks. Zbigniewa Kmiecika.
 
 

W I półroczu roku szkolnego 2014/2015 uczniowie SP2 w Mielcu odnieśli wiele sukcesów sportowych w grach zespołowych.Dziewczeta jak i chłopcy zdobywali najważniejsze trofea sportowe.

I miejsce w "Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej" w mini piłce ręcznej chłopców.

I miejsce w "Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej" w mini koszykówce chłopców.

II miejsce w "Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej" w mini piłce ręcznej dziewczat.

II miejsce w "Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej" w mini koszykówce dziewcząt.

II miejsce w "Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej" w mini piłce ręcznej chłopców.

II miejsce w "Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej" w mini koszykóce chłopców.

Drużynę dziewcząt reprezentowały: Renata Pazdyk, Ewa Pelc, Łucja Jarosz, Katarzyna Gołąb, Patrycja Krajewska, Weronika Kaczmarczyk, Karolina Adamczyk, Klaudia Schab.

W skład reprezentacji chłopców weszli: Jakub Paleń, Patryk Świderski, Kamil Duszkiewicz, Maksymilian Szymaszek, Sebastian Dobosz, Wojciech Robak, Kacper Nalepa, Bartosz Polak,Mateusz Działowski, Bartosz Piechota, Adrian Cacoń, Adrian Smoliński, Mateusz Działowski (kl.Va)

Opiekę trenerską nad zespołami sprawuje Pan Marian Bogusiak.

Gratulijemy naszym sportowcom.


30. 01. 2015 rok ZABAWA CHOINKOWA W SP2 MIELEC

galeria 1 galeria 2


Filmowe Popołudnie

21 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbyło się kolejne Filmowe Popołudnie, organizowane przez Samorząd Uczniowski. Jest to nasza propozycja na atrakcyjne, bezpieczne spędzenie zimowego popołudnia z wartościowym filmem bez przemocy. Tym razem wyświetlany był „Blask tęczy”- piękna opowieść o wrażliwym chłopcu z sierocińca, samotności, potrzebie bycia akceptowanym i kochanym, a wszystko osadzone w malowniczych klimatach wyspy Corrie u wybrzeży Irlandii.

Jak na prawdziwe kino przystało, był również popcorn i cola. Film cieszył się sporym zainteresowaniem małych kinomanów. Już wkrótce zapraszamy na kolejne seanse...


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Tydzień od 19 – do 23 stycznia był wyjątkowy dla uczniów klas I – III. W tych dniach gościli w naszej szkole babcie i dziadkowie. Uczniowie przygotowali bogatą i różnorodną część artystyczną. Były inscenizacje, przedstawienia, wiersze i piosenki. Uczniowie w ten sposób chcieli okazać swoim kochanym babciom i dziadziom miłość, wdzięczność i szacunek. Własnoręcznie wykonali upominki, laurki i kwiaty. Złożyli życzenia i wspólnie z gośćmi świętowali. Babciom i dziadziom życzymy zdrowia i sto lat!

galeria galeria2

 


Zapisy uczniów do klasy pierwszej

w roku szkolnym 2015/2016

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mielcu informuje,
że w dniach: od 16 do 27 lutego 2015 r. w godz. 800 – 1400 w sekretariacie szkoły
będą prowadzone zapisy dzieci
do klasy pierwszej w roku szkolnym 2015/2016.

Zapraszamy szczególnie do zwiedzania szkoły i dokonania zapisów dzieci
do klasy pierwszej 26 lutego 2015 r. (czwartek) w godz. 1530- 1700 podczas Dnia Otwartego.

Aby przybliżyć ofertę naszej szkoły przygotowaliśmy prezentację multimedialną,
którą tego dnia będzie można obejrzeć.

W załączeniu:

karta zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły)

wniosek rodziców (prawnych opiekunów) o przyjęcie dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły

harmonogram rekrutacji

kryteria rekrutacji

 


TEATR- MIEJSCE WYJĄTKOWE

 

9 stycznia uczniowie kl. I a, I b, I c (wych. A. Hyjek, E. Stanko, K. Kozioł) udali się do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Obejrzeli przepiękną sztukę słowno - muzyczną pt. „Księga lasu”. Efekty specjalne, scenografia oraz znakomita gra aktorów spowodowały, że uczniowie z zapartym tchem oglądali przedstawienie.

galeria

 

 

Spotkania z wychowawcami (wywiadówki) w Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu

odbędą się w dniu 29 stycznia 2015 r.

kl. I-III godz. 16.30.

kl. IV-VI godz. 17.00.

 


Życzy Dyrekcja SP2, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły.

 


Mielecki Konkurs Ekologiczno-Sprawnościowy

4 grudnia 2014r. odbył się Czwarty Mielecki Konkurs Ekologiczno-Sprawnościowy Dla Szkół Podstawowych Pod Patronatem Prezydenta Miasta Mielca. Drużyna w składzie: Sara Śliwińska, Natalia Tabisz, Martyna Budziwojska, Wojciech Robak, Bartosz Polak zajęła kolejny raz I miejsce wśród ośmiu mieleckich szkół podstawowych! Konkurs składał się z różnych etapów, między innymi uczniowie prezentowali petycję do mieszkańców Mielca, aby zmniejszali ilość odpadów powstających w gospodarstwach domowych. Wykazali się także pomysłowością i wiedzą w czasie konkurencji sportowych i konkurencji spontanicznych, których wcześniej nie znali. Opiekunem drużyny była pani Bożena Burda. Gratulujemy kreatywności i zwycięstwa.

galeria

 

POMÓŻ PIESKOM I KOTKOM

ZE SCHRONISKA PRZETRWAĆ ZIMĘ

Data zbiórki :

14.11 do 20.11.2014r.

Miejsce zbiórki:

- Gabinet pedagoga szkolnego –p. Magdalena Łącz

- Obok szatni szkolnej

Dary zbieramy dla:

SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
W MIELCU

Co jest najbardziej potrzebne:

Koce, ręczniki, artykuły służące do ocieplenia bud, legowiska, karma dla psów i kotów (mokra
i sucha), obroże, miski.

Prosimy, dajcie im nadzieję!

Organizatorzy: http://www.mielec.bezdomne.com/

Samorząd Szkolny

p. Katarzyna Surowiec

p. Aneta Hyjek

Pedagog szkolny: p. Magdalena Łącz


Święto Niepodległości

Spośród słów używanych nieczęsto,

tłumnie dzisiaj na place wybiegło

słowo piękne, jak honor i męstwo,

słowo, które brzmi – niepodległość.

Niepodległość to brąz na cokołach,

lecz na co dzień – mówiąc po prostu

polski dom, polski las, polska szkoła,

polska władza i polski Kościół.

Ono znaczy – bez strachu spać.

Ono znaczy – spokojnie się budzić,

kochać, śmiać się i pewnie trwać

– w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.

Marcin Wolski

11 listopada 2014r. delegacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyła w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Poczet sztandarowy (Patrycja Krajewska, Maria Gaska i Wojciech Robak) pod opieką p. Katarzyny Ostrowskiej uczestniczył w mszy świętej w intencji Ojczyzny. Następnie delegacja udała się w kierunku Pomnika Wolności, gdzie uczniowie złożyli symboliczne kwiaty.


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SP2 MIELEC

7 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VIa pod opieką p. Ewy Szczecińskiej, oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Magdaleny Łącz. Przepiękne dekoracje wykonała p. Zyta Borowiec.

galeria


Dzień Chleba i Zdrowego Stylu Życia

Dzień 6 listopada 2014r. obchodzony był w naszej szkole jako

Dzień Chleba i Zdrowego Stylu Życia.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego (pod opieką p. Katarzyny Ostrowskiej i p. Anety Hyjek) uczniowie poznali zalety jedzenia chleba oraz tajniki wyrobu zdrowego pieczywa. Korytarze szkolne zapełniły się plakatami pt. „Nasz Chleb Powszedni” wykonanymi przez uczniów klas IV-VI. Największą atrakcją były prezentacje przygotowane przez uczennice klasy III Technikum Gastronomicznego (pod opieką pani Anety Mroczka). Po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji nastąpiła degustacja zdrowego chleba, za który serdeczne podziękowania składamy pani Grażynie Duszkiewicz. Uzupełnieniem atrakcji tego dnia było wysłuchanie audycji (przygotowanej przez uczennice klasy Va) oraz legend o chlebie czytanych w bibliotece szkolnej.

Pod ciężarem kłosów gną się żółte słomki,

czas już bochen chleba wypiec z pierwszej mąki.

Wielkie koło młyńskie z mąki białej świeżej

wykulane w rękach, wyrośnięte w dzieży.

Taki aż chrupiący i pachnący polem

posypany makiem upstrzony kąkolem.

Czas już kołacz żniwny niekrajany nożem,

podawany z solą na stół nasz położyć.

Czas połamać ręką ten żniwny opłatek,

tak po staropolsku za ziemi dostatek.

Chleb będący wytworem pracy rąk ludzkich jest czymś więcej, niż tylko wynikiem procesów chemicznych i fizycznych. Jest dziełem wspólnym ludzi i łączy nas przy wspólnym stole. O tym pamiętajmy i szanujmy chleb, ciesząc się z tego, że tradycja pieczenia chleba w domach przetrwała wieki.


W najbliższym czasie Samorząd Uczniowski zaprasza na:

DZIEŃ CHLEBA -który odbędzie się 06.11.2014 roku ( czwartek). Gośćmi specjalnymi w tym dniu będą uczniowie z Technikum Gastronomicznego.

TYDZIEŃ TOLERANCJI- w dniach 17-21.11.2014 r.

Szczegółowy program Tygodnia Tolerancji:

17.11 DZIEŃ POMARAŃCZOWY - SZACUNKU DLA INNYCH

- drzewo tolerancji klas I-III i IV-VI

- prezentacja multimedialna o tolerancji

- audycja przez radiolę szkolną – ogłoszenie konkursu na wiersz o tolerancji

18.11 DZIEŃ ŻÓŁTY – UŚMIECHU I RADOŚCI

- słoneczka tolerancji dla klas I-VI

- „Inni ale tacy sami”- plakaty na temat państw europejskich, ich tradycji i zwyczajów

19.11 DZIEŃ NIEBIESKI – POMOCY I WSPÓŁCZUCIA

- zbiórka nakrętek na rzecz chorego dziecka

- odwieziemy karmy dla zwierząt ze schroniska pod opieką pedagoga szkolnego

- losowanie w klasach osoby, której kolejnego dnia zrobimy miłą niespodziankę

20.11 DZIEŃ ZIELONY – NADZIEI

- Marzycielska Poczta – pisanie listów, kartek, laurek do chorych dzieci

- robienie miłych niespodzianek wylosowanej osobie

21.11 DZIEŃ CZERWONY – ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

- Poczta Życzliwości

- rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy wiersz.


PASOWANIE PIERWSZAKÓW

 

21 października w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość. Uczniowie klasy Ia (wych. A. Hyjek), Ib (wych. E. Stanko) i Ic (wych. K. Kozioł) zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Dzieci wykazały się wieloma umiejętnościami w specjalnie na tę okazję przygotowanej części artystycznej. Po uroczystym ślubowaniu P. Dyrektor Daria Warzecha dokonała aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2. Na uroczystości obecni byli rodzice oraz zaproszeni goście: prezydent Mielca J. Chodorowski, dyr. ds. eduk. A. Gałkowski i ks. proboszcz J. Kłęczek.

galeria

 

Spotkanie z Małym Księciem

10 października 2014 r. uczniowie klas VI a, VI b i V b wraz z nauczycielami obejrzeli spektakl muzyczny na podstawie dzieła A. de Saint-Exupery’ego „Mały Książę” w teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie.

Pełna poezji i mądrych refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu skierowana do młodego widza zachwyciła uczniów.

Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że warto organizować wartościowe, pouczające wyjazdy do teatru, aby rozwijać się kulturalnie i intelektualnie.

 

27 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu odbędą się spotkania

wychowawców klas I - VI z rodzicami uczniów.

Klasy I - III godz. 17.00

Klasy IV - VI godz. 18.00


Uroczyste zakończenie obchodów ogólnopolskiej akcji

„ Ożywić pola”.

Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem „Rok trznadla”. W dniu 13 października 2014r. odbyło się zakończenie akcji i rozstrzygnięcie konkursu dotyczącego ochrony siedlisk i wiadomości na temat zagrożonego gatunku jakim jest trznadel. W konkursie wzięło udział 25 uczniów klasy V a naszej szkoły. Najlepsza okazała się Sabina Harla, tuż za nią uplasowały się Martyna Budziwojska, Natalia Tabisz i Sara Śliwińska. Nagrody ufundował i wręczał prezes Koła Łowieckiego „Łoś” pan Mieczysław Struzik. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o zadaniach i roli myśliwych, zagrożonych gatunkach zwierząt i działaniach członków koła na rzecz ochrony naturalnego środowiska. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor szkoły pani Daria Warzecha i organizatorka akcji pani Bożena Burda.

Zakończyła się też tegoroczna akcja zbiórki kasztanów, żołędzi i orzechów dla zwierząt na zimę. Uczniowie klas IV- VI zebrali w sumie 317 kg. Najwięcej karmy zebrała uczennica klasy IV a Kornelia Bińkowska – ponad 35 kg, nieco tylko mniej Martyna Budziwojska i Eliza Krużel. Kasztany i żołędzie zostały przekazane do Leśnictwa Piątkowiec. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za działania na rzecz ochrony naszego środowiska.

galeria

 

 

W poniedziałek 7 października w naszej szkole odbyły się spektakle profilaktyczne przedstawione przez Teatr Profilaktyczny „Kurtyna” z Krakowa.

Klasy I-III miały możliwość obejrzenia przedstawienia pod tytułem „Zaklęty bagaż”, który miał na celu kształtowanie sfery emocjonalnej i psychicznej dziecka w oparciu
o poszanowanie autorytetów, jak również podkreślenie możliwości dokonywania wyborów między dobrem i złem.

Uczniowie klas starszych (IV-VI) obejrzeli przedstawienie pt. „Zdążyć przed dzwonkiem”. Jest to spektakl poruszający ciągle aktualne problemy w procesie budowania poczucia własnej wartości młodych, kilkunastoletnich ludzi, którzy poddani naturalnej presji środowiska próbują radzić sobie w najtrudniejszym dla nich okresie dojrzewania.

Przedstawienie zostało zaprezentowane w formie słowno-muzycznej, co sprawiło, że młodzi widzowie z wielką uwagą oglądali spektakl.


Dzień Chłopaka w SP2

We wtorek 30 września jak co roku SU pod opieką p. K. Ostrowskiej i A. Hyjek zorganizował Dzień Chłopaka. Klasy IV-VI bawiły się na dyskotece szkolnej. Punktem kulminacyjnym były wybory „Super Chłopaka 2014”. Kandydaci do tego zaszczytnego tytułu zostali wytypowani przez uczniów poszczególnych klas i tak:

z klasy IV „a” Mateusz Jankowski

z klasy IV „b” Mikołaj Cisło

z klasy V „a” Konrad Mikulski

z klasy V „b” Szymon Cisło

z klasy VI „a” Bartek Piechota

z klasy VI „b” Kacper Cisło

 

Kandydaci zostali poddani licznym próbom, min. musieli wykazać się wiedzą o świecie i kobietach, znajomością klubów piłkarskich, umiejętnością przyszywania guzika oraz sprytem. Wszyscy świetnie się bawili, a chłopcy... doskonale sobie radzili. W końcu wyłoniony został zwycięzca. Super Chłopakiem 2014 roku został Kacper Cisło z klasy VI „b”. Serdecznie gratulujemy !!!

galeria


Bartosz Polak uczeń klasy VIa naszej szkoły, został drużynowym Wicemistrzem Świata w modelarstwie kosmicznym S7.

To nie pierwszytak znaczący sukces Bartka, oto lista jego osiągnięć w latach 2011 - 2014

Rok 2011:

4 miejsce mistrzostwa Mielca balony z bibułki 17. 12.

Rok 2012

1 miejsce mistrzostwa Mielca modeli redukcyjnych 4-5. 02.

1 miejsce mistrzostwa Mielca modeli rakiet 15. 04.

2 miejsce mistrzostwa Polski modeli rakiet s1a 22-24. 06. Lisie Kąty

3 miejsce mistrzostwa Polski modeli rakiet s7 22-24. 06. Lisie Kąty

Rok 2013

Wice Mistrz Polski modeli rakiet s5b 21-23. 06. Lisie Kąty

Mistrz Polski modeli rakiet s1a 21-23. 06. Lisie Kąty

Plebiscyt korso 2013 tytuł najlepszego Ucznia sportowca

Rok 2014

2 miejsce puchar Polski w ‘’ rzutkach’’ 13.04 Bochnia

Wicemistrz Świata drużynowo, modeli kosmicznych S7 , 22-30. 08 Bułgaria Kaspihan.

 

11.09. 2014 roku o godz. 16.00 w SP 2 Mielec

odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów klas I - VI.

Spotkanie Rady Rodziców - 11.09. 2014 r. godz. 16.45. ( świetlica szkolna)


 

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

w Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu

odbędzie się

1 września 2014 roku o godzinie 10.00

   

 

 

 

Zmieniony ( 21.05.2015. )
 

SONDA

Czego najbardziej lubisz się uczyć
 

ZEGAR

WIKIPEDIA

Search Wikipedia

Pajacyk

 
 

BIP

 
 

GOŚCIMY

Advertisement
home contact search contact search