W dniu 26.09.2020r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w VI Edycji Ligi Strzeleckiej.

W zawodach organizowanych dla uczniów klas ósmych Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowali:

BARTŁOMIEJ GIERA [28/100] z klasy VIII „a”, BARTOSZ FURDYNA [17/100], MICHAŁ KRĘŻEL [45/100], GABRIELA MAZUR  [3/100], KACPER MIELNICKI [48/100], KONRAD OGÓREK [27/100],JADWIGA PARTYKA [31/100], LAURA PŁOTNIKIEWICZ [47/100], KAMILA SZĘSZOŁ [4/100]  z klasy VIII „b”.

Z wyżej wymienionych osób najlepszy wynik uzyskał KACPER MIELNICKI [ 48 pkt na 100 możliwych], II miejsce zająła LAURA PŁOTNIKIEWICZ, która uzyskała 47 pkt na 100 możliwych, a na miejscu III znalazł się MICHAŁ KRĘŻEL, który zdobył 45 pkt na 100 możliwych.

Pierwsze wrześniowe spotkanie strzeleckie było zarazem inauguracją kolejnej edycji ligi młodzieżowej, która będzie odbywać się 1-2 razy w miesiącu aż do zakończenia roku szkolnego. Pierwsze spotkanie mimo specyficznych warunków, tj reżimu sanitarnego i dystansu społecznego spowodowanego pandemią koronawirusa Covid-19 przyciągnęło znaczną liczbę uczestników. W pierwszych zawodach strzeleckich uczestniczyło ponad 40 osób z trzech zaproszonych szkół.

Otwarcia ligi strzeleckiej dokonał Izydor Ingram prezes działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 UKS „SOKÓŁ”, a część techniczną i zapoznawczą z bronią poprowadzili  panowie odpowiedzialnymi za prowadzenie zawodów ze strony LOK Mielec Wiesław Lipiński oraz Edward Bielaszka.

Zawody strzeleckie będą się odbywały w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych z Edukacji dla Bezpieczeństwa. Mają na celu naukę i doskonalenie techniki strzeleckiej, zorganizowanie dla młodzieży czasu wolnego w ciekawy sposób, integrację uczniów oraz rywalizację sportową w duchu fair play. Uczniowie będą strzelać z odległości 50 m do tarcz nt/23p z postawy leżącej z karabinka bocznego zapłonu 22 LR. Każdy będzie miał do oddania 13 strzałów [3 strzały próbne i 10 ocenianych].