Między nami kobietkami

Spotkanie odbyło się 24 marca, w ramach realizowanego szkole programu „Między nami Kobietkami”.

Głównym założeniem programu jest zdobycie określonej wiedzy i lepsze zrozumienie przemian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania, przyswojenie prawidłowej terminologii dotyczącej części ciała, dorastania i rozwoju, zaakceptowanie siebie i złagodzenie stresów związanych z dorastaniem oraz uświadomienie sobie, że wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość o swoje ciało i postępowanie.

W spotkaniu wzięły udział dziewczęta z klas VIb, VIIa i VIIb. Zajęcia prowadziła przedstawicielka firmy Always pani Barbara Zapała, która w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawiła problemy okresu dojrzewania, pierwsze tajniki dorosłości. Udzieliła dziewczynom wskazówek, jak sobie radzić w trudnych dla małych kobiet sytuacjach. Każda z uczestniczek spotkania otrzymała broszurkę edukacyjną i próbki produktów sanitarnych firmy Always.

Zdobyta wiedza z pewnością pomoże dziewczętom pokonać wielorakość zmian zachodzących w okresie rozwoju kobiety.

Skip to content