język polski

Brawo Kasia! Brawo Natalia!

Uczennice klasy 8C: Katarzyna Kapinos i Natalia Machniak zostały laureatkami kuratoryjnego Konkursu z Języka Polskiego, w którym startowało ponad 1500 uczniów z naszego województwa. Wśród 27 laureatów finału wojewódzkiego Kasia Kapinos była…PIERWSZA. Uzyskała 98 punktów na 100 możliwych do zdobycia. Natalia zajęła 14. miejsce. Obie uczennice zostaną zwolnione z egzaminu z języka polskiego oraz otrzymają dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

Gratulujemy tego wyjątkowego sukcesu. To efekt niesamowitej pracy naszych uczennic, które bardzo dobrze przygotowały się do trzech etapów konkursu. Wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami znacznie wykraczającymi poza program nauczania szkoły podstawowej. Opiekunem naszych laureatek był nauczyciel języka polskiego – pan Piotr Grzesik.

Skip to content