wycieczka

Wycieczka klas czwartych

Dnia 7 czerwca 2023 r. uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami (p. Magdaleną Łącz-Nowak, p. Joanną Niewęgłowską oraz p. Joanną Czosnyką) udali się na wycieczkę edukacyjną. Pierwszym punktem wyjazdu było Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. W ciągu trzech godzin uczniowie dowiedzieli się naprawdę dużo o produkcji szkła. W tym niezwykłym muzeum eksponaty można było dotykać, obserwować, jak powstają, a nawet współtworzyć pewne dzieła.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie ruin zamku Kamieniec w Odrzykoniu. Tutaj uczniowie mogli zobaczyć miejsce, gdzie zrodził się pomysł na napisanie najwspanialszej polskiej komedii – „Zemsty” Aleksandra Fredry. Na miejscu przewodnik opowiedział historię tego zamku, następnie poprowadził warsztaty lepienia glinianych miseczek. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć, a nawet wypróbować narzędzia tortur stosowanych niegdyś za wszelakie przewinienia. Zwiedzanie Odrzykonia zakończyło się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Na koniec wyjazdu uczniowie mieli możliwość podziwiać piękno rezerwatu „Prządki” i wysłuchać wspaniałej legendy, która jest związana z tym miejscem.  

Zmęczeni, ale jak zawsze w wyśmienitych nastrojach, wycieczkowicze wrócili do domów.

Skip to content