INDYWIDUALNE – DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W dniu 18.10.2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2  pod opieką pana IZYDORA INGRAMA brali udział w Powiatowych Indywidualnych – Drużynowych Biegach Przełajowych.

Nasza szkoła wystąpiła w składzie: KRYSTIAN WÓJTOWICZ, MATEUSZ RZEŹNIK, MATEUSZ DĄBKOWSKI, DAWID WINIARZ, ALICJA GĄSIEWSKA, ALEKSANDRA PARYS, ANASTAZJA SEWERA, MAJA ZĄBEK.

Powiatowe indywidualne zawody w biegach przełajowych dzięki sprzyjającej, słonecznej atmosferze zgromadziły prawie sto osób w każdej kategorii wiekowej.

Nasza szkoła wystawiła drużynę młodzieżową w kategorii dziewcząt i chłopców. W tych zawodach, tak jak i w sztafetowych biegach, wystąpiliśmy po raz pierwszy. Mimo tego, że to nasza inauguracja, to młodzież spisała się dobrze –  na miarę swoich możliwości. Wśród dziewcząt najlepiej wypadła ALICJA GĄSIEWSKA, która w biegu na dystansie 800m przybiegła w drugiej dziesiątce. Wśród chłopców najlepiej spisali się MATEUSZ DĄBKOWSKI i MATEUSZ RZEŹNIK, którzy również byli w drugiej dziesiątce.

W biegach przełajowych w najmłodszej grupie bardzo dobrze zaprezentowała się ALEKSANDRA SUROWIEC, która w biegu na 500m zajęła III miejsce. Z powodu braku składu na drużynę w tej kategorii wiekowej z naszej szkoły Aleksandra wystąpiła na zawodach pod opieką swojego taty.

Wszystkim zawodnikom należą się duże brawa, a ALEKSANDRZE gratulacje, ponieważ najprawdopodobniej awansowała z trzeciego miejsca do finału rejonowego, który odbędzie się na wiosnę.

Skip to content