Innowacyjne lekcje języka polskiego

Od października 2023 r. na lekcjach języka polskiego w klasie 5b jest realizowana innowacja pedagogiczna pt. „Dla każdego coś ciekawego. Przystępny sposób na szkolną lekturę”, której autorką jest p. Joanna Niewęgłowska. W czasie lekcji uczniowie będą pracować innowacyjnymi metodami, dzięki czemu lepiej poznają treść lektur omawianych w klasie piątej.
Pierwsza lektura, z którą zmierzyli się uczniowie to książka C.S. Lewis pt. „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”. Uczniowie rysowali komiksy, utrwalając plan wydarzeń, pracowali w grupach, ucząc się wzajemnej współpracy, korzystali z tablicy interaktywnej, rozwiązywali kahooty. Zwieńczeniem pracy było wykonanie lapbooków, dzięki którym uczniowie utrwalili wiadomości zdobyte podczas omawiania dzieła. Wszyscy z zapałem włączyli się w realizację zadań, co na pewno podniosło skuteczność procesu uczenia się.

Skip to content