football

Konkurs Wiedzy o Piłce Nożnej

W dniu 24.10.2023r. uczniowie naszej szkoły JULIA RZEŹNIK, MATEUSZ RZEŹNIK i ALICJA GĄSIEWSKA  pod opieką pana IZYDORA INGRAMA wzięli udział w Finale Wojewódzkim Konkursu Wiedzy o Piłce Nożnej.

Młodzież została zachęcona do tego konkursu przez nauczyciela wychowania fizycznego. Pierwszy etap konkursu musiał się odbyć do 16 października i właśnie wtedy konkurs został przeprowadzony stacjonarnie w naszej szkole. Uczniowie zostali zalogowani poprzez wykorzystanie dedykowanej aplikacji konkursowej „Poznaj Polskę na sportowo” i na początku przeszli wiele rozgrywek testowych, odpowiadając na pytania z zakresu wiedzy o piłce nożnej. Dzięki tej aplikacji i prowadzonej w niej przez PZPN Bibliotece Piłkarstwa Polskiego uczestnicy mogli wcześniej zapoznać się z przykładowymi pytaniami i historią piłki w Polsce. To pozwoliło na przeprowadzenie konkursu zasadniczego w pierwszym etapie.

Każdy uczestnik odpowiadał  na 11 pytań, tworzących test jednokrotnego wyboru z czterech możliwych odpowiedzi. Miał tutaj znaczenie również czas odpowiedzi na pytania, bo przy równej liczbie poprawnych odpowiedzi to czas decydował o sukcesie. Praca, którą wykonali uczniowie w pierwszym etapie, zaowocowała właśnie takim sukcesem. Nasi reprezentanci po znakomitej rozgrywce zasadniczej, w której uplasowali się na pierwszych miejscach awansowali do finału wojewódzkiego. Na Podkarpaciu do konkursu zgłosiło się blisko dwustu uczniów z kilkudziesięciu szkół i klubów, a w finale wojewódzkim, który odbył się w Hotelu Rzeszów i w którym braliśmy udział, było blisko sześćdziesiąt uczniów w czterech kategoriach. Mimo, że młodzieży nie udało się zakwalifikować do etapu III – centralnego, który odbędzie się w studiu TVP w Warszawie, to wynik, jaki osiągnęli na etapie wojewódzkim, daje ogromne nadzieje na przyszły rok.

Na koniec każdy z uczestników etapu wojewódzkiego otrzymał pamiątkowe gadżety od PZPN, które wraz z dyplomami wręczył prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba.

Skip to content