biblioteka

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek . Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya , jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowiadania pełne są wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują różne trudności.

Postacie z bajek stają się bardzo często bliskimi przyjaciółmi  dzieci i pomagają im w przezwyciężaniu wielu barier . Kolorowe postacie z bajek są kochane przez dzieci i dorosłych . Pojawiają się nie tylko w animowanych bajkach , ale przede wszystkim na kartach książek dla dzieci . Te opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz  pozwalają na odkrycie piękna literatury i pokochanie jej.

Skip to content