Pokaz historyczny

Uczniowie klas VI, VII i VIII mieli okazję wziąć udział w pokazie historycznym zaprezentowanym przez GRUPĘ REKONSTRUKCYJNĄ Z LUBLINA. Nasi goście przedstawili historię POWSTANIA STYCZNIOWEGO. Uczniowie mogli zobaczyć stroje, które były noszone w tamtych czasach. Odpowiednie rekwizyty, a także różnorodna kolekcja uzbrojenia, którą dysponowali powstańcy (broń palna, bagnety, kosy) dodatkowo wzbogaciły prezentację. Wszystko to wzbudziło wśród uczestników spotkania ogromne zainteresowanie. Uczniowie chętnie angażowali się w przebieg powstania: chłopcy wcielili się w powstańców, a dziewczynki opatrywały rannych bohaterów. Ta wyjątkowa lekcja przypomniała wszystkim o bardzo ważnych wydarzeniach w historii naszego kraju.