Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku, by zwrócić uwagę światowego społeczeństwa na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję i ochronę. Nasza szkoła również włączyła się w uczczenie tego święta, organizując zajęcia przypominające o pięknie mowy ojczystej. Uczniowie klas III i IV wzięli udział w konkursie na najciekawszy rebus językowy, uczniowie klas V-VI napisali dyktando najeżone trudnościami językowymi, a spośród uczniów klas VII i VIII został wyłoniony mistrz pięknego czytania. Ponadto na korytarzach pojawiły się gazetki z łamańcami językowymi, z którymi wszyscy mogli się zmierzyć podczas szkolnych przerw.
Warto pamiętać o tym, aby troszczyć się o język – nasze wspólne dobro – nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Skip to content