skarpetki

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI. To ważne święto jest również znane pod nazwą ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA. Założenie dwóch różnych skarpetek -nie do pary, jest symbolem wsparcia dla osób chorujących na zespół Downa. Nosząc je w dzisiejszym dniu pokazujemy, że ludzie zdrowi i chorzy mogą żyć razem, obok siebie i wzajemnie sobie pomagać – dokładnie tak, jak te dwie niedopasowane do siebie skarpetki. Na świetlicy odbyły się również zajęcia, podczas których przybliżono uczniom zagadnienia związane z życiem i funkcjonowaniem osób z zespołem Downa. Celem zajęć było również zwrócenie uwagi na to, że każdy z nas, bez wyjątku , zasługuje na akceptację i wzajemny szacunek. Ważne jest, aby codziennie pamiętać o tym, że każdy pragnie szczęścia, miłości, bezpieczeństwa i przynależności, o czym przypomniał nam dzisiejszy dzień.

Skip to content