dzien ziemi

Dzień Ziemi

23 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI ( świętowany 22 kwietnia). Tegoroczne hasło Światowego Dnia Ziemi brzmi:”Planeta vs.plastik”. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę Ziemię. Dzień Ziemi to dobry moment na wdrożenie w życie nowych nawyków związanych z ograniczeniem wykorzystania tworzyw sztucznych i prowadzenia ekologicznego stylu życia.

My w szkole do obchodów podeszliśmy wielozadaniowo.

Uczniowie z klas I-IV przygotowali pokaz mody z materiałów recyklingowych.

Pani Anna Wałek-Sitko przygotowała konkurs na torbę ekologiczną dla klas V-VII.

Pani Anna Gonet przygotowała konkurs ekologiczny dla klas VII-VIII.

Pani Małgorzata Bańko przeprowadziła w klasach VII-VIII projekt edukacyjny pt.:”Zanim kupisz, zanim wyrzucisz”.

Podczas obchodów Dnia Ziemi uczennice klas młodszych zaprezentowały krótkie przedstawienie związane z elektroodpadami oraz segregacją śmieci. Uczennica Amelia Dereń ( klasa IVa-SP2) wraz ze swoim partnerem tanecznym Mikołajem (SP -Gawłuszowice) zaprezentowali taniec towarzyski: czaczę oraz sambę. Ogromne emocje i zainteresowanie wzbudził w tym dniu pokaz mody ekologicznej. Uczniowie klas I-IV zaprezntowali niezwykle barwne, kreatywne i pomysłowe stroje. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników, dlatego też bardzo trudno było wybrać zwycięzców. Jury po niezwykle burzliwych naradach przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

  • I miejsce: Casper Kuraś (Ib)
  • II miejsce: Michalina Mroczek ( IIa)
  • III miejsce: Aniela Rożek-Cieśla (IVa)
  • IV miejsce: Mateusz Sałdyka ( IIa)
  • V miejsce: Alicja Kierys (IIIb)
  • VI miejsce: Natalia Lichota (IIb)

WYRÓŻNIENIA:

  • Natasza Leśniak (Ib)
  • Aurelia Rusin (Ib)
  • Liliana Lis( IIa)

Wszystkim uczestnikom pokazu serdecznie gratulujemy pięknego występu, zaangażowania oraz pomysłowości.

Skip to content