Wielobój sportowy z okazji Dnia Dziecka

W dniu 03.06.2024r. z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2   wzięli udział w wieloboju sportowym z okazji Dnia Dziecka i Sportu, który odbył się na boisku wielofunkcyjnym na Bulwarach nad Wisłoką.

Uczniowie szkoły zostali podzieleni według wieku na trzy grupy,: klasy 4-5, klasy 6 i klasy 7-8.Rywalizacja klas odbywała się na torze przeszkód w wyścigach rzędów, a konkurencjami były m.in.: wyścigi w workach, skoki dodawane w dal, wyścigi z ringiem i piłką, skoki przez hula – hop, kozłowanie piłki i rzuty do ruchomego celu. Najwięcej emocji i zespołowej walki było w rywalizacji przeciągania liny.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktów okazało się, że pierwsze miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli: IVB, VIC i VIIB. Na zakończenie wielobojowej rywalizacji zdobywcom pierwszych miejsc zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Oprócz sportowych rozgrywek uczniowie mieli okazję spędzić Dzień Dziecka w bardzo różnorodny i atrakcyjny sposób. Wspólne zabawy, pikniki, gry planszowe, wyjścia na lody, a także warsztaty robienia pizzy sprzyjały wspólnej integracji, wywołując uśmiech i radość na twarzach naszych podopiecznych.

Organizatorzy mają nadzieję, że wspólna zabawa i integracja klas z okazji Dnia Dziecka na tyle się spodobała, że będzie coroczną tradycją.

Skip to content