gory

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 6-7 czerwca uczniowie klas 5a i 5b wraz z opiekunami (p. Magdalena Łącz-Nowak, p. Joanna Niewęgłowska i p. Joanna Czosnyka) wzięli udział w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia wycieczkowicze udali się do Nowej Słupi, gdzie zwiedzili Muzeum Starożytnego Hutnictwa, w którym  obejrzeli wspaniałe wystawy multimedialne oraz filmy 3D dotyczące produkcji żelaza. Następnie uczniowie odwiedzili Park Legend, w którym mieli okazję posłuchać kilkunastu legend i baśni związanych z regionem świętokrzyskim. Kolejnym punktem wyjazdu był spacer na Święty Krzyż, gdzie znajduje się Klasztor Braci Oblatów. Drugi dzień również obfitował w wiele atrakcji. Pierwszą z nich była wizyta w ruinach zamku w Chęcinach, podczas której pani przewodnik w interesujący sposób przekazała losy tej budowli na przestrzeni wieków. W następnej kolejności wycieczkowicze odwiedzili Centrum Nauki Leonardo da Vinci – miejsce, w którym mogli poszerzyć swoją wiedzę, jednocześnie dobrze się bawiąc. Ostatnim zwiedzanym miejscem była Jaskinia Raj –  jedna z najpiękniejszych polskich jaskiń. Chociaż jest niewielka, wyróżnia się piękną i dobrze zachowaną szatą naciekową. Po dwóch dniach niesamowitych wrażeń, z bagażem przepięknych wspomnień, zmęczeni  uczniowie bezpiecznie wrócili do domu.

Skip to content